101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Finał przebudowy Olszewskiego szybciej niż się spodziewano

Data publikacji: 10.09.2019 17:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.09.2019 Kielce. Ulica Olszewskiego. Rozbudowa do Zagnańskiej

10.09.2019 Kielce. Ulica Olszewskiego. Rozbudowa do Zagnańskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nawet kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie planowano może się zakończyć rozbudowa ulicy Olszewskiego w Kielcach. Inwestycja warta prawie 40 milionów złotych ma zdecydowanie usprawnić komunikację w północnej części miasta.

Ulica jest rozbudowana w kierunku wschodnim, a dzięki powstającemu nad linią kolejową prawie 190 metrowemu wiaduktowi połączy się z remontowanymi ulicami Zagnańską i Witosa.  

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach informuje, że obecnie najbardziej intensywne prace trwają właśnie przy budowie estakady nad linią kolejową Kielce - Warszawa.

10.09.2019. Kielce. Rozbudowa ulicy OlszewskiegoFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Betonowane jest 5 przęseł o rozpiętości od 32 do 40 metrów. To bardzo duży obiekt, ponieważ jego długość będzie wynosić 185 metrów. Cała operacja powinna się zakończyć do końca tego miesiąca. Równolegle prowadzone są prace drogowe: na przedłużeniu ulicy Olszewskiego ułożono już warstwy bitumiczne, brakuje tylko warstwy ścieralnej. Wykonywane są także chodniki oraz kanalizacja deszczowa. W tej chwili wykonawca, firma Strabag wyprzedza harmonogram o około 20 procent - powiedział Jarosław Skrzydło.

Inwestycja powinna się zakończyć do końca października przyszłego roku, jednak jest realna szansa, że droga będzie przejezdna znacznie wcześniej - dodaje Jarosław Skrzydło i przyznaje jednocześnie, że nowe połączenie ma strategiczne znaczenie dla usprawnienia  komunikacji północnej części miasta.

- Na razie jedyny dojazd do firm zlokalizowanych między innymi w Kieleckim Parku Technologicznym jest możliwy od Olszewskiego i ulicy Łódzkiej, która już teraz bardzo się korkuje. Zrobienie wyjazdu od strony Zagnańskiej w sposób zdecydowany usprawni komunikację w tym rejonie miasta - dodaje rzecznik.

Celem przebudowy ulicy Olszewskiego jest poprawa dostępności komunikacyjnej do rozwijającego się Kieleckiego Parku Technologicznego. Inwestycja zakłada także wybudowanie drogi jednojezdniowej, budowę zatok autobusowych, ścieżki rowerowej oraz ronda na przecięciu przedłużenia ulic Olszewskiego z łącznikiem do ulicy Zagnańskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution