101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szpital w Opatowie z nowym sprzętem. Jednym ze sponsorów lokalna firma

Data publikacji: 10.09.2019 17:21
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Anna Bernat  oddziałowa i Ireneusz Kargulewicz  ordynator oddziału ginekologicznopołożniczego szpitala św. Leona w Opatowie z czekiem o wartości 12 tysięcy złotych na zakup niezbędnego kardiografu KTG na oddział ginekologicznopołożniczy

Anna Bernat - oddziałowa i Ireneusz Kargulewicz - ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala św. Leona w Opatowie z czekiem o wartości 12 tysięcy złotych na zakup niezbędnego kardiografu KTG na oddział ginekologiczno-położniczy
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Czek o wartości 12 tysięcy złotych na zakup niezbędnego kardiografu KTG na oddział ginekologiczno-położniczy opatowskiego szpitala przekazała firma PBI, zajmująca się wydobywaniem kruszyw i produkcją kostki brukowej.

Starosta opatowski Tomasz Staniek podkreśla, że opatowska lecznica to oczko w głowie zarządu powiatu. Sprzęt będzie mógł działać z monitoringiem bezprzewodowym. Jak dodaje, to kolejny krok w doposażenie szpitala, który ma świetne warunki dla pacjentów, powoli przybywa lekarzy. Tomasz Staniek cieszy się, że największa firma w powiecie angażuje się społecznie i wspiera jego potrzeby.

Marcin Dzięba z grupy PBI dodaje, że tam gdzie firma działa, angażuje się w różne akcje. Działalność w okolicy Opatowa to kopalnia w Wymysłowie, gdzie produkowana jest również kostka brukowa oraz beton towarowy. Firma stara się spełniać oczekiwania lokalnej społeczności, szczególnie, gdy są konkretne potrzeby i dodatkowo mieszczą się w budżecie sponsorskim.

Oddziałowa Anna Bernat mówi, że nowe KTG to podstawa w pracy. W tej chwili każdy nowy sprzęt jest bardzo potrzebny. Przypomina, że przez ostatnie kilka lat, gdy szpital dzierżawiła spółka Centrum Dializa, nie kupowano nowych urządzeń, nieustannie pracowało się na starych. Jak dodaje oddziałowa, obecne sprzęty KTG są przestarzałe.

Ordynator oddziału Ireneusz Kargulewicz uważa, że jeśli będzie sprzęt, to w szpitalu pojawią się nowi lekarze, a z nimi pacjenci. Dodaje, że brakuje jeszcze np. histeroskopu operacyjnego czy laparospkopii.

Nowoczesne KTG pojawi się na w lecznicy prawdopodobnie w tym tygodniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution