101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Duża kasa dla autora zwycięskiego wiersza. Konkurs trwa

Data publikacji: 10.09.2019 17:53
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Kielce. Kieleckie Centrum Kultury

Kielce. Kieleckie Centrum Kultury
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Zbliża się termin składania prac w XIX edycji konkursu poetyckiego, organizowanego przez Kieleckie Centrum Kultury. Tylko do 20 września można wysłać lub dostarczyć napisany przez siebie wiersz. Na autora zwycięskiego utworu czeka nagroda główna w wysokości 1500 złotych.

Temat wiersza jest dowolny. Ważne, że każdy uczestnik może wysłać tylko jeden utwór, ale w pięciu egzemplarzach. Jak podkreśla Andrzej Skorupski z Kieleckiego Centrum Kultury, wiersz musi być opatrzony godłem.

- Godło to jest jakiś umowny znak, słowo. To samo godło musi się znajdować na kopercie, w której umieszczone są dane osobowe uczestnika. Dzięki temu jurorzy anonimowo rozpatrują każde zgłoszenie - wyjaśnia. Prace należy dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą tradycyjną na adres Kieleckiego Centrum Kultury, z dopiskiem „Konkurs Poetycki”.

Nazwiska nagrodzonych poznamy podczas finału, który odbędzie się 26 października. Do udziału w nim zostanie zaproszonych siedmiu finalistów. Z ich grona będzie wyłonionych trzech laureatów. Zwycięzca otrzyma - 1500 złotych. Osoba z drugiego miejsca - 1000 złotych, a trzeciego - 500 złotych. Co ważne, aby otrzymać nagrodę, trzeba być obecnym podczas finału.

Wiele zgłoszeń już napłynęło. Swoją twórczością podzielili się poeci z całego kraju, a także Polacy mieszkający za granicą. Wśród uczestników są osoby, które mają na swoim koncie nawet kilka tomików wierszy, jak również amatorzy, piszący tylko do szuflady. Wszystkich, a szczególnie tych drugich, do udziału w konkursie zachęca Andrzej Skorupski.

- Trzeba wystartować. Ważne jest, żeby nie wstydzić się własnej twórczości. My sobie czasami nie zdajemy sprawy, że ta twórczość może mieć dużą wartość literacką. Ktoś może mieć talent, o którym nie ma pojęcia. Po co żyć w takiej nieświadomości, skoro można zaistnieć - mówi.

Regulamin konkursu na internetowej stronie Kieleckiego Centrum Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution