Kłopoty tylko do przerwy. W drugiej połowie PGE Vive rozjechało zabrzan

Data publikacji: 11.09.2019 08:00 / Data aktualizacji: 11.09.2019 20:04
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Komentarze
11.09.2019 Kielce. Kielce. Mecz PGE Vive  Górnik Zabrze

11.09.2019 Kielce. Kielce. Mecz PGE Vive - Górnik Zabrze

W rozegranym awansem pojedynku 3. kolejki PGNiG Superligi PGE Vive Kielce pokonało Górnika Zabrze 34:24 (15:13).

Tylko przez 20 minut kielczanie mieli kłopoty z Górnikiem Zabrze. Wtedy to kielczanie grający pierwszą odsłonę w obronie systemem 5 – 1 nie bardzo radzili sobie z atakiem przyjezdnych i na 10 minut przed końcem pierwszej połowy przegrywali 8:10. Od tego momentu jednak gospodarze przypomnieli wszystkim, kto jest aktualnym mistrzem Polski i rozpoczęli pogoń zakończoną sukcesem już przed przerwą, kiedy to prowadzili 15:13.

Druga odsłona to już prawdziwa dominacja miejscowych. Zmienili obronę na ustawienie 6 – 0, z czym w ogóle nie radzili sobie przyjezdni. Ostatnie 30 minut "żółto-biało-niebiescy" wygrali 19:11, a całe starcie 34:24.

Po meczu rozgrywający Kielc Władysław Kulesz szczerze przyznał, że nie wie z czego wynikała słabsza gra jego zespołu w pierwszej odsłonie? – Zrobiliśmy za dużo prostych błędów i stąd taki wynik. Poza tym Zabrze grało naprawdę dobrze. W drugiej części, kiedy wyszliśmy w ustawieniu 6 – 0 było już znacznie lepiej. Lubimy tak grać – przyznał Białorusin.

Według kołowego Górnika Bartłomieja Bisa przyczyn porażki jego ekipy należy upatrywać w tym, że zespół popełnił zbyt dużo błędów. – Niepotrzebnie śpieszyliśmy się w ataku. Traciliśmy proste piłki, a Vive bezwzględnie to wykorzystywało – tłumaczył były już zawodnik Kielc.

W najbliższą niedzielę 15 września o godzinie 19.00 w pierwszej kolejce Ligi Msitrzów PGE Vive zagra na wyjeździe z THW Kiel. Transmisja całego meczu na antenie Radia Kielce.

PGE VIVE Kielce - NMC Górnik Zabrze 34:24 (15:13)

PGE VIVE: Kornecki, Wolff - Fernandez 2, Jurkiewicz 1, Kulesz 4, Pehlivan, Karacić 6 (2), A. Dujszebajew 6 (1), K. Lijewski 2, Janc 4, Moryto 3 (1), Karaliok 3, Guillo, Aginagalde 3 (1). Trener: Talant Dujszebajew.
NMC Górnik: Galia, Skrzyniarz – Czuwara 3, Tomczak 1, Sićko 5, Kondratiuk 3 (1), Gogola, Sluijters 5, Łyżwa 1, Buszkow 3, Bondzior, Bis 1, Daćko 2. Trener: Marcin Lijewski.
Karne: PGE VIVE: 4/4. NMC Górnik: 1/2.
Kary: PGE VIVE: 2 minuty. NMC Górnik: 12 minut
Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf (Rzeszów).
Widzów: 2000.