101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starachowice chcą być progresywne

Data publikacji: 10.09.2019 21:46
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.09.2019. Starachowice. Konferencja Sieci Miast Progresywnych

10.09.2019. Starachowice. Konferencja Sieci Miast Progresywnych
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

O polityce energetycznej rozmawiano we wtorek w Starachowicach podczas konferencji Sieci Miast Progresywnych. Dyskusja dotyczyła głównie nowych rozwiązań energetycznych.

Dariusz Szwed, prowadzący spotkanie, wskazywał na te elementy życia codziennego, których wdrożenie spowoduje wyraźną poprawę w zakresie czystości środowiska. Przykładem może być wymiana żarówek na LED-owe. Jeżeli dokonałyby tego wszystkie gospodarstwa domowe i instytucje oraz przedsiębiorstwa, rocznie miasto oszczędziłoby 15 milionów złotych. Duże zmiany przynosi także wymiana sprzętów na energooszczędne.

Ważnym elementem polityki ekologicznej jest problem śmieci. Władze miast progresywnych zanim będą szukać sposobów na recykling, powinni ograniczać ich produkcję. Duże wyzwania stoją przed producentami żywności czy przedmiotów codziennego użytku. Dariusz Szwed jako przykład podał pastę do zębów, która pakowana jest dodatkowo w tekturowe opakowanie, podczas gdy wystarczyłoby jedno opakowanie.

10.09.2019. Starachowice. Konferencja Sieci Miast ProgresywnychFot. Anna Głąb / Radio Kielce

Prezydent Marek Materek przypomniał, że w Starachowicach prowadzone są działania, które mają doprowadzić miasto do poziomu najbardziej ekologicznego miasta w województwie. Od kilku lat wprowadzane są projekty, które mają wspierać ekologię. To wymiana taboru autobusowego na niskoemisyjny, nasadzenia ponad 100 tysięcy drzew i krzewów na terenie stref zieleni, programy ograniczające działalność małych kotłowni poprzez włączanie budynków wielorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej, czy w końcu zakup butelkomatu, który pokazuje metody walki z plastikiem.

Sieć miast progresywnych, do której należą Starachowice, zajmuje się działaniami na rzecz wymiany dobrych praktyk.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution