101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mateusz Garbacz spełnia sportowe marzenia

Data publikacji: 11.09.2019 08:29
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Mistrzostwa w Wilnie. Mateusz Garbacz z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin

Mistrzostwa w Wilnie. Mateusz Garbacz z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin
Fot. archiwum prywatne

Mateusz Garbacz z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin weźmie udział w listopadowych Mistrzostwach Świata Open, które tradycyjnie odbędą się w Tokio. 38-letni nadleśniczy w Nadleśnictwie Ruda Maleniecka, który karierę sportową zakończył oficjalnie w 2015 roku, postanowił wykorzystać szansę na spełnienie swoich marzeń.

Mateusz Garbacz jest wielokrotnym mistrzem Polski oraz srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Europy. W turnieju  rozgrywanym co cztery lata w Tokio, najważniejszych zawodach dla każdego karateki, nie startował jednak nigdy.

– To jest największa impreza karate na świecie. Kwalifikacje są organizowane w każdym kraju, a ilość miejsc jest zależna od wielkości organizacji w danym państwie. Nie wystartowałem na turnieju w Ełku, ale namówiony zostałem do wzięcia udziału w dodatkowych kwalifikacjach w Tarnowskich Górach. Często jest tak, że zapraszani są zawodnicy, którzy skończyli już swoją sportową przygodę, ale mają na swoim koncie osiągnięcia. Tak stało się w moim przypadku. Udało mi się zakwalifikować i spełniam swoje marzenie o stracie w Tokio – powiedział Mateusz Garbacz. 

W 12. Mistrzostwach Świata Karate Open weźmie udział 161 najlepszych karateków z całego świata. Polskę reprezentować będzie ośmiu zawodników. Mateusz Garbacz w pierwszej rundzie zmierzy się z Japończykiem Koki Oishi.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution