101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Były wójt Piekoszowa aresztowany

Data publikacji: 11.09.2019 12:50
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tadeusz D., były wójt Piekoszowa został tymczasowo aresztowany. Ma to związek prawdopodobnie ze sprawą tzw. mafii śmieciowej, której członkowie zajmowali się nielegalnym składowaniem odpadów w wielu miejscach kraju. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach.

Sprawa tymczasowego aresztowania Tadeusza D. wyszła na jaw dziś w Sądzie Rejonowym w Kielcach. Były wójt Piekoszowa jest bowiem świadkiem w procesie Łukasza P., właściciela składowiska niebezpiecznych odpadów w Nowinach, który jest oskarżony o to, że gromadził je w sposób zagrażający życiu i zdrowiu.

Tadeusz D. po raz kolejny nie stawił się na rozprawie. Sąd ustalił, że Tadeusz D. przebywa w zakładzie karnym w województwie śląskim. Przewodniczy składu sędziowskiego Krzysztof Czarnecki postanowił ponownie wezwać świadka na kolejną rozprawę, która odbędzie się 16 października.

Były wójt Piekoszowa, Tadeusz D. jest także właścicielem spółki, która dzierżawi teren przy ulicy Krakowskiej w Kielcach. Od pewnego czasu na działce znajdowało się kilkaset beczek i pojemników zawierających między innymi odpady ropopochodne. Obecnie trwa usuwanie chemikaliów przez miasto. Będzie to kosztowało 5 milionów złotych. Władzie Kielc będą starały się odzyskać pieniądze od Tadeusza D. W tej sprawie nielegalnych odpadów przy ulicy Krakowskiej, postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód.

Niezależnie od tego, w Sądzie Okręgowym w Kielcach toczy się proces przeciwko Tadeuszowi D., w którym jest on oskarżony o korupcję. Prokuratura postawiła mu łącznie 34 zarzuty, w tym przekroczenia uprawnień oraz przyjmowania korzyści majątkowych. Sprawa rozpoczęła się w 2015 roku, a dotyczy lat 2010-2013.

Tadeusz D. został zatrzymany w 2013 roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution