101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Coraz bliżej budowy nowej siedziby NFZ

Data publikacji: 11.09.2019 14:49
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
05.09.2019. Kielce. Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego z Langiewicza. Miejsce gdzie wybudowana zostanie nowa siedziba NFZ

05.09.2019. Kielce. Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego z Langiewicza. Miejsce, gdzie wybudowana zostanie nowa siedziba NFZ
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jest zielone światło dla budowy nowej siedziby dla świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. W Warszawie Rada Nadzorcza NFZ wyraziła zgodę na zamianę działki przy ulicy Wrzosowej na nieruchomość przy Langiewicza.

Jak informowaliśmy, początkowo inwestycja miała powstać na działce należącej do funduszu, znajdującej się przy ulicy Wrzosowej. Gdy okazało się jednak, że w tym miejscu ma być wybudowana siedziba Głównego Urzędu Miar, miasto Kielce przekazało NFZ swoją działkę przy ulicy Langiewicza.

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Funduszu informuje, że na tę lokalizację zgodziła się także Rada Nadzorcza NFZ.

- Jest to bardzo ważna decyzja, która z kolei pozwoli prezesowi Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielenie notarialnego pełnomocnictwa dla mojej osoby. Wówczas będę mogła podpisać akt notarialny mówiący o zamianie działek - wyjaśnia Małgorzata Kiebzak. 

Jak dodaje, podpisanie aktu notarialnego nastąpi w możliwie najkrótszym czasie, a jeszcze w tym roku powstanie koncepcja siedziby. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przez NFZ przetargu na plan inwestycji.

- Ten rok zakończymy takimi działaniami. Natomiast w przyszłym planujemy rozpoczęcie inwestycji, na którą z centrali Funduszu otrzymaliśmy już pierwsze środki w wysokości 16 mln 300 tys. zł - dodała Małgorzata Kiebzak.

Według planów na działce przy ulicy Langiewicza o powierzchni 5,5 tysiąca metrów kwadratowych może powstać biurowiec o wysokości 20 - 30 metrów ze 140 miejscami parkingowymi. Przewidziano także 12 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution