101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Adam Jarubas sceptycznie o podniesieniu płacy minimalnej

Data publikacji: 12.09.2019 11:37
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.09.Kielce. Konferencja PSL. Od lewej Sebastian Nowaczkiewicz Adam Jarubas Ewelina Bień i Grzegorz Gałuszka

12.09.Kielce. Konferencja PSL. Od lewej: Sebastian Nowaczkiewicz, Adam Jarubas, Ewelina Bień i Grzegorz Gałuszka
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Adam Jarubas - szef świętokrzyskiego PSL sceptycznie odniósł się do zaproponowanego przez Prawo i Sprawiedliwość podniesienia płacy minimalnej. Ocenił, że te zapowiedzi to "propozycje bardzo galopującego wzrostu płacy minimalnej".

- Rozmawiamy z przedsiębiorcami, którzy uważają, że są dzisiaj traktowani przez państwo, przez rządzących z PiS jako "dojne krowy". Bo to przedsiębiorcy przecież mają płacić czy płacą środki, które później są dystrybuowane na różne inne programy socjalne - mówił szef świętokrzyskich ludowców.

Rząd przyjął rozporządzenie, zgodnie z którym, minimalne wynagrodzenie w przyszłym roku ma wynieść 2600 złotych.

Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicji Polskiej przedstawili swoje propozycje programowe, przyjęte podczas sobotniej konwencji. Ewelina Bień, kandydatka Koalicji Polskiej w jesiennych wyborach do Sejmu stwierdziła, że wysokie składki ZUS są największą barierą dla rozwoju i utrzymania się małych i mikroprzedsiębiorstw.

12.09.2019. Kielce. Konferencja PSL. Od lewej: Sebastian Nowaczkiewicz, Adam Jarubas, Ewelina Bień, Grzegorz Gałuszka, Andrzej Lasak i Czesław SiekierskiFot. Michał Kita / Radio Kielce

- PSL Koalicja Polska proponuje dobrowolny ZUS. Przedsiębiorca mógłby samodzielnie decydować, czy chce opłacać składkę społeczną, a składka zdrowotna pozostałaby niezmienna, aby zagwarantować dostęp do opieki medycznej. Takie rozwiązanie funkcjonuje w Niemczech i jest ono korzystne, przede wszystkim dla małych przedsiębiorstw - zaznacza.

Czesław Siekierski, lider listy PSL w województwie świętokrzyskim podkreśla, że jednym z najważniejszych punktów programowych jest program „Własny kąt”, który zakłada dofinansowanie do 50 tysięcy złotych z budżetu państwa, na wkład własny do zakupu mieszkania dla młodych rodzin.

12.09.2019. Kielce. Konferencja PSL. Od lewej: Ewelina Bień, Czesław Siekierski i Grzegorz GałuszkaFot. Michał Kita / Radio Kielce

Kandydaci PSL podkreślają, że podczas kolejnych spotkań z dziennikarzami będą prezentować następne punkty swojego programu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution