101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Brawurowa ucieczka pijanego kierowcy

Data publikacji: 12.09.2019 12:24
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. archiwum policji

0,7 promila alkoholu w organizmie miał 39-letni mieszkaniec Terespola, który kierując ciężarowym Mercedesem uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Następnie zaczął uciekać, łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj po godzinie 23:00 dyżurny staszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Winnica, w ogrodzenie jednej z posesji uderzyła ciężarówka. Gdy kierujący zauważył oznakowany radiowóz, gwałtownie ruszył w kierunku stróżów prawa, próbując uderzyć w ich pojazd. Jeden z funkcjonariuszy tym czasie dobiegł do cofającego mercedesa, chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Mężczyzna w ciężarówce chcąc uniknąć kontroli drogowej, zaczął się oddalać z dużą prędkością. Policjanci ruszyli w pościg. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń. Z okna samochodu wyrzucał w kierunku radiowozu różne przypadkowe przedmioty oraz elementy ubioru. 39-latek nie stosował się do znaku stop, jechał środkiem oraz lewym pasem drogi, zmuszając do gwałtownego zjeżdżania na pobocze pojazdy jadące z naprzeciwka. W pewnym momencie, w zatoczce autobusowej, ciężarówka zawróciła i kolejny raz ruszyła w kierunku radiowozu.

Po dojechaniu do miejscowości Stróżki mężczyzna zatrzymał pojazd. Tym razem policjanci byli szybsi, dobiegli do Mercedesa i uniemożliwili mu dalszą jazdę. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem, może spędzić nawet kilka lat w zakładzie karnym. Niebawem usłyszy zarzuty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution