101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Decyzję o odwołaniu dyrektor negatywnie ocenia była starosta

Data publikacji: 12.09.2019 13:12
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Szpital Powiatowy w Starachowicach

Szpital Powiatowy w Starachowicach
Starachowice. 27.12.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Decyzja o odwołaniu dyrektor starachowickiego szpitala jest niezrozumiała - tak krok władz powiatu ocenia była starosta Danuta Krępa.

Szefowa lecznicy - Katarzyna Arent straciła wczoraj stanowisko, a w oświadczeniu wydanym przez zarząd powiatu czytamy, że powodem jej odwołania jest pogarszająca się sytuacja finansowa szpitala. Dodatkowo, dyrektor nie przedstawiła rozwiązań, które poprawiłyby tę sytuację.

Tymczasem była starosta - Danuta Krępa, która powołała Katarzynę Arent zaznacza, że decyzja o jej dymisji jest całkowicie niezrozumiała.

- Szpital stoi finansowo o wiele lepiej, niż za czasów poprzedników Katarzyny Arent. Wyniki starachowickiego szpitala są bardzo dobre w odniesieniu do innych podobnych placówek w województwie - ocenia Danuta Krępa.

Jak przypomina, w czasie, kiedy ona pełniła funkcję starosty, w szpitalu wprowadzono wiele zmian. Oddział zakaźny z oddzielnego budynku został przeniesiony do kompleksu głównego, dzięki pomocy z budżetu państwa. Doposażony został oddział kardiologiczny, rehabilitacyjny i dział fizjoterapii. Otwarto również chirurgię naczyniową, dzięki czemu mieszkańcy powiatu starachowickiego nie muszą szukać porady w odległych ośrodkach, np. w Końskich czy Kielcach. Unowocześniono także dział informatyczny i administracyjny. Obecnie trwa termomodernizacja szpitala. Przeprowadzenie tych zmian nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony funduszy unijnych i rządowych. Te pozyskiwane były również dzięki wsparciu posła Krzysztofa Lipca z PiS.

Danuta Krępa dodaje też, że funkcja dyrektora jest trudna i odpowiedzialna, a częste zmiany na tym stanowisku nie służą szpitalowi.

Na stanowisko dyrektora PZOZ w Starachowicach ogłoszony zostanie konkurs. Do czasu jego rozstrzygnięcia, obowiązki dyrektora szpitala, Zarząd Powiatu powierzył dotychczasowemu zastępcy dyrektora ds. leczniczych - Dariuszowi Kopani.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution