101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dyrektorzy regionalnych TVP niczym żołnierze

Data publikacji: 12.09.2019 13:17
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 12.09.2019. Szkolenie TVP na strzelnicy

Kielce. 12.09.2019. Szkolenie TVP na strzelnicy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dyrektorzy ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej przechodzą szkolenie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Dziś szefowie redakcji przyjechali na kielecką Bukówkę, gdzie zwiedzili m.in. salę tradycji oraz salkę afgańską.

Po części teoretycznej, szefowie stacji pojechali na kielecki Stadion, gdzie brali udział w patrolu. Mogli zobaczyć jak wygląda sprzęt i pojazdy wykorzystywane przez centrum. Spotkania są organizowane po to, aby przybliżyć tematykę współpracy cywilno-wojskowej - wyjaśnia porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy Centrum.

- Chcemy także zaprezentować to, czym zajmuje się nasza jednostka. Jednym z kursów, które organizujemy jest szkolenie dla dziennikarzy - kandydatów na korespondentów wojennych. Bardzo często biorą w nim udział dyrektorzy lub redaktorzy pracujący w stacjach radiowych i telewizyjnych - dodała por. Katarzyna Rzadkowska.

Ryszard Montusiewicz, dyrektor TVP 3 Lublin stwierdził, że szkolenie jest bardzo profesjonalnie zorganizowane.

- Jesteśmy tu przede wszystkim dlatego, że w centrum szkoleni są dziennikarze, którzy wyjeżdżają w różne niebezpieczne rejony. Chcieliśmy zobaczyć jak wyglądają procedury szkolenia i zebraliśmy na ten temat wszystkie interesujące nas informacje - dodał Ryszard Montusiewicz.

Dyrektor TVP 3 Kielce Przemysław Predygier powiedział, że to kolejne szkolenie wojskowe, w którym bierze udział, jednak jak stwierdził to jeden z najlepiej zorganizowanych kursów. Dyrektor wyraził także wdzięczność centrum za bardzo dobrą organizację przedsięwzięcia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution