101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wąwóz w Zawichoście z rządową dotacją

Data publikacji: 12.09.2019 14:30
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Lessowy wąwóz w Zawichoście na ulicy Głębokiej

Lessowy wąwóz w Zawichoście na ulicy Głębokiej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Lessowy, malowniczy wąwóz w Zawichoście na ulicy Głębokiej zostanie przebudowany. Gmina dostała na ten cel rządową pomoc z programu usuwania skutków klęsk żywiołowych.

Wąwóz ma gruntową, zniszczoną nawierzchnię, która została niemal zupełnie zdewastowana przez nawałnice. Ułożona zostanie tam nawierzchnia asfaltowa, a ponadto wąwóz zostanie odwodniony - informuje burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka.

Dodaje, że inwestycja jest ważna dla mieszkańców, ponieważ wąwóz stanowi skrót pomiędzy starą, a nową częścią miasta. Prowadzi m.in. do szkoły, cmentarza i terenów nadwiślańskich.

Rządowe dofinansowanie wynosi 117 tysięcy złotych i stanowi 80 procent wartości inwestycji. Pozostałe pieniądze miasto dołoży z własnego budżetu.

Lessowy wąwóz w Zawichoście na ulicy GłębokiejFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek przypomina, że w tym roku udało się uzyskać dofinansowanie dla 51 podobnych zadań w województwie.

- Dzięki tym pieniądzom, niedługo po wystąpieniu nawałnic, lokalne władze samorządowe mogą realizować inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców. Na tegoroczne zadania mamy 15,5 miliona złotych - dodaje wojewoda.

Wkrótce ogłoszony będzie przetarg na przebudowę wąwozu. Inwestycja zostanie połączona z remontem ulicy w miejscowości Kolecin, na co gmina otrzymała dotację z programu dróg dojazdowych do pól, w wysokości 50 tysięcy złotych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution