101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pierwsza komendant w spódnicy w świętokrzyskiej policji

Data publikacji: 12.09.2019 15:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu  Agata MalasińskaNagórny

Na zdjęciu: Agata Malasińska-Nagórny
Fot. KWP Kielce

Kolejni funkcjonariusze będą strzec bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Dziś w szeregi świętokrzyskiej policji wstąpiło 8 osób. To jedna kobieta i siedmiu mężczyzn.

Podczas uroczystości został przedstawiony także nowy zastępca komendanta wojewódzkiego policji. Została nim młodszy inspektor Agata Malasińska-Nagórny.

- Jestem chyba pierwszym komendantem w spódnicy w garnizonie świętokrzyskim. Jestem z tego bardzo dumna i szczęśliwa. Wiem jednak, że dam radę. Mam 20-letnie doświadczenie w pracy w policji. Będę starała się wykonywać powierzone mi obowiązki najlepiej jak potrafię - stwierdziła komendant.

Gratulacje nowej pani komendant złożył senator Krzysztof Słoń z PiS.

- Garnizon świętokrzyski wzbogacił się o nową panią komendant. Jest to niezwykle istotne i motywujące, szczególnie dla młodych dziewcząt, które coraz częściej wybierają służbę w policji. To pokazuje, że ta formacja się zmienia, jest otwarta dla kobiet, które mogą tam osiągać najważniejsze zaszczyty - dodał parlamentarzysta.

Wśród nowych funkcjonariuszy był posterunkowy Iwo Szczeciński.

- Już kilka lat temu myślałem o tym, aby wstąpić w szeregi policji. Wznowiłem studia w Kielcach na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i postanowiłem, że nie będę czekał do ich ukończenia, a wcześniej podejmę odpowiednie kroki i rozpocznę przygodę w tej formacji - stwierdził Iwo Szczeciński.

W uroczystości wzięła udział wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która przypomniała, że nowi funkcjonariusze rozpoczęli służbę, w 100. rocznicę utworzenia tej formacji.

- Formacja powstała tuż po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, po to aby dbać o ład i porządek publiczny. Dziś też chcemy mieć taką policję, która pozwala nam żyć w bezpiecznym kraju. Garnizon świętokrzyski bardzo dobrze wywiązuje się z tych zobowiązań - powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.

Nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji stwierdził, że przed nowymi funkcjonariuszami jest bardzo trudna praca, która bywa niebezpieczna i niewdzięczna.

- Chciałbym, aby ludzie którzy dziś rozpoczynają służbę, zawsze spotykali się z szacunkiem. To jest ważniejsze niż podziękowania i inne wyrazy sympatii. Oni pracują dla bezpieczeństwa ludzi. Na funkcjonariuszy często mówi się „glina”. Dopiero staje się „policjantem”, gdy obywatel czegoś od niego oczekuje i potrzebuje pomocy - dodaje nadinsp. Paweł Dzierżak.

W trakcie uroczystości zostały także wręczone medale i odznaczenia zasłużonym policjantom.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution