101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

W Sandomierzu powstanie kolejne nowoczesne boisko

Data publikacji: 12.07.2011 11:50
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przy Collegium Gostomianum w Sandomierzu, gdzie swoją siedzibę ma I Liceum Ogólnokształcące, wybudowane zostanie nowe boisko. Zastąpi dotychczasowy, nieduży obiekt, który nie spełnia aktualnych wymogów. W sprawie inwestycji dość długo trwały uzgodnienia, m.in., z konserwatorem zabytków. Dotyczyły przede wszystkim sposobu ogrodzenia nowego boiska, w taki sposób, by nie psuło widoku na skarpę, na której stoi Collegium Gostomianum.

Działka przy szkole jest za mała, aby mogło tam powstać boisko wielofunkcyjne. Obiekt będzie jednak spełniał nowoczesne standardy. Powiat wybuduje obiekt z własnego budżetu, ale liczy na dofinansowanie ze strony miasta. Burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski od dłuższego czasu namawiał starostę na realizację tej inwestycji, zadeklarował też wsparcie finansowe.

Władzom miasta zależy na tym, aby przy Collegium Gostomianum powstał nowoczesny obiekt sportowy, ponieważ na Starówce nie ma placu do gry, a mieszkańcy chcieliby korzystać z takiego miejsca.

Starosta Stanisław Masternak powiedział, że przystąpi do współpracy z miastem w tej sprawie, pod warunkiem, że wcześniej zostanie spisane porozumienie wyraźnie określające wysokość miejskiej dotacji na budowę. Starosta oczekuje także wypełnienia przez burmistrza poprzednich deklaracji dotyczących dofinansowania budowy "Orlika" przy tzw. "Budowlance" i zatrudnienia instruktora do obsługi tego obiektu. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione powiat wybuduje przy Collegium Gostomianum skromniejsze boisko od tego, jakie chciałoby mieć miasto, m.in. bez trybun.

Burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski przebywa obecnie na urlopie. Spotkanie z władzami powiatu w tej sprawie będzie możliwe najwcześniej za dwa tygodnie. Rozpoczęcie budowy boiska planowane jest jeszcze w tym roku.

Grażyna Szlęzak-Wójcik
grazyna.szlezak-wojcik@radio.kielce.pl

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution