101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji

Data publikacji: 18.09.2019 14:34
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze
Czarniecka Góra / Fot. rehabilitacjascr.pl

Mariusz Gil wygrał konkurs na dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze. Dotychczas był pełniącym obowiązki szefa tego szpitala. Jest finansistą, do tej pory współpracował z podmiotami leczniczymi.

Jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia, jeżeli nie wpłyną żadne protesty, kandydatura Mariusza Gila będzie rekomendowana zarządowi województwa.

- W trakcie procedowania, kandydatura pana Gila została przez komisję konkursową przegłosowana. By ostatecznie zarząd województwa świętokrzyskiego mógł go jednak zatwierdzić na nowym stanowisku trzeba poczekać kilka dni na ewentualne odwołania od wskazania komisji konkursowej - wyjaśnia Marek Bogusławski.

Natomiast zarząd województwa świętokrzyskiego zatwierdził dziś kandydaturę Marcina Zawieruchy na stanowisko dyrektora Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu. Funkcję tę będzie pełnił przez sześć lat.

Nowy dyrektor centrum ma 42 lata, jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Był radnym powiatu kieleckiego, kierownikiem oddziału powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, a do lutego tego roku świętokrzyskim wojewódzkim inspektorem jakości artykułów rolno-spożywczych.

Nazwisko nowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni. O fotel szefa tej lecznicy ubiega się troje kandydatów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution