101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Anna Krupka: rząd PO-PSL doprowadził do chaosu w służbie zdrowia

Data publikacji: 18.09.2019 21:44
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Audycja Gość Wiadomości w TVP Info. Na zdjęciu od lewej Anna Krupka  wiceminister sportu i turystyki i Barbara Dolniak  wicemarszałek Sejmu

Audycja „Gość Wiadomości” w TVP Info. Na zdjęciu (od lewej): Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki i Barbara Dolniak - wicemarszałek Sejmu
Fot. screen

- Prawo i Sprawiedliwość jest wiarygodne. Pokazaliśmy rozwiązania i je realizujemy. Realizujemy nawet więcej, niż obiecywaliśmy - powiedziała Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która była gościem programu „Gość Wiadomości” w Telewizji Polskiej. Świętokrzyska parlamentarzystka wraz z Barbarą Dolniak, wicemarszałek Sejmu z Nowoczesnej wzięła udział w dyskusji, dotyczącej najważniejszych aspektów kampanii wyborczej.

Rozmowę zdominował temat służby zdrowia. Anna Krupka podkreśliła, że rząd PiS obecnie na służbę zdrowia przeznacza rekordowe 100 mld złotych. Dodała, że w 2024 roku te wydatki mają sięgać 160 miliardów złotych.

Anna Krupka przypomniała również m.in. pakiet kolejkowy Bartosza Arłukowicza. Podkreśliła, że skrócił on jedynie czas lekarza dla pacjenta, ponieważ medycy mieli więcej biurokracji. Według niej, rząd PO-PSL doprowadził do chaosu w służbie zdrowia.

- Liczne szpitale powiatowe przechodziły we władanie spółek, bo nie mogły być dalej utrzymywane przez powiaty, które były rządzone przez polityków PO i PSL. Sama w województwie świętokrzyskim obserwowałam to np. w Opatowie, gdzie były starosta z PSL ma zarzuty prokuratorskie w kontekście szpitala. Podobnie było w przypadku szpitala w Jędrzejowie, gdzie próbowano zlikwidować pediatrię - dodała.

Tymczasem, zdaniem Barbary Dolniak, nie sprawdził się system sieci szpitali wprowadzony przez PiS.

- Po kontroli przeprowadzonej przez NIK jest wiele zastrzeżeń do działania tego systemu - mówiła polityk Nowoczesnej. Jak dodała, problemem jest też zadłużenie szpitali, które obecnie wynosi kilkanaście miliardów złotych.

Z tymi słowami nie zgodziła się wiceminister Anna Krupka.

- To Platforma Obywatelska, która teraz m.in. z Nowoczesną tworzy Koalicję Obywatelską, doprowadziła służbę zdrowia do takiego stanu. My sukcesywnie dotrzymujemy słowa i zwiększamy wydatki na służbę zdrowia. Będą one wynosiły w 2024 roku 160 mld zł. Już dziś jest to rekordowe 100 mld zł - powiedziała.

OBEJRZYJ PROGRAM „GOŚĆ WIADOMOŚCI”

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution