101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pracy nie brakuje. Problemem osoby długotrwale bezrobotne

Data publikacji: 19.09.2019 14:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
19.09.2019. Kielce. Targi pracy na kieleckim Rynku

19.09.2019. Kielce. Targi pracy na kieleckim Rynku
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kilkaset ofert zawierających w sumie ponad dwa tysiące miejsc pracy w różnych zawodach przedstawili pracodawcy, którzy wzięli udział w ostatnich w tym roku plenerowych targach pracy na kieleckim Rynku.

Zatrudnienie można było znaleźć w różnych zawodach. Poszukiwani byli m.in. spawacze, tokarzy, frezerzy, doradcy klienta i koordynatorzy ds. marketingu.

Targi pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem osób w różnym wieku. Pan Kazimierz od kilku lat jest na emeryturze, ale chciałby znaleźć pracę, by dorobić do tego świadczenia. Poszukiwał pracy jako ochroniarz lub kierowca. Jak przyznał, ofert pracy jest dużo więc może znajdzie coś dla siebie. Z kolei pani Magdalena, absolwentka Politechniki Świętokrzyskiej, przyszła na kielecki Rynek, by poszukać szkoleń lub warsztatów, na których mogłaby zdobyć dodatkową wiedzę.

Jak informuje Zbigniew Brzeziński z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, w stolicy regionu świętokrzyskiego jest rekordowo niskie bezrobocie. Jest ono również niższe niż średnia krajowa.

- Bezrobocie w Kielcach wynosi obecnie 4,9 procent. To już kolejny miesiąc, w którym odnotowaliśmy spadek liczby osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracy. Myślę, że ta tendencja się utrzyma w kolejnych miesiącach. Mamy nadzieję, że uda się zaktywizować te osoby, które są w ewidencji Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. To ciągle ponad 5 tysięcy ludzi, z czego ponad połowa to osoby długotrwale bezrobotne wymagające szczególnego wsparcia - dodał Zbigniew Brzeziński. 

Stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim na koniec lipca tego roku osiągnęła poziom 7,6 procent, a w kraju 5,2 procent.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution