101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jędrzejów chce nowych boisk dla lekkoatletów

Data publikacji: 19.09.2019 15:54
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
19.09.2019 Warszawa. Od lewej Tomasz Majewski  wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jacek Osuch  wiceminister Ministerstwa Sportu i Turystyki Marta PędzikPrawda  naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie Marcin Piszczek  burmistrz Jędrzejowa

19.09.2019 Warszawa. Od lewej: Tomasz Majewski - wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Jacek Osuch - wiceminister Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marta Pędzik-Prawda - naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie, Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Warszawa / Fot. Mariusz Badura

Władze Jędrzejowa starają się o rządowe wsparcie na modernizację kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 i pływalni miejskiej. Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek zabiega o dotację w ministerstwie sportu. Jego starania popiera Tomasz Majewski wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który podkreślał, iż sam pochodzi z małej miejscowości, ale odniósł sukces sportowy, ponieważ miał dostęp do dobrych obiektów sportowych.

Burmistrz Marcin Piszczek dodał, że modernizacja kompleksu boisk wraz z bieżnią i kortami jest konieczna, ze względu na ich bardzo zły stan, ale przede wszystkim dlatego, że na obiektach trenują biegaczki Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Nadir”, które zdobywają czołowe miejsca w kraju i są na zapleczach kadry Polski.

Decyzja o modernizacji kompleksu sportowego została podjęta 3 lata temu, po tym jak wizytujący obiekt Zbigniew Polakowski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stwierdził, ze miejsce to nie nadaje się na treningi dla biegaczek. W związku z tym, do urzędu marszałkowskiego został złożony projekt o unijne dofinansowanie remontu, ale nie uzyskał akceptacji.

Gmina stara się o dofinansowanie w wysokości 770 tys. złotych, ponieważ całkowity koszt inwestycji oszacowany został na ok. 1,6 mln złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution