101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sienkiewicz: te słowa już zawsze będą ze mną utożsamiane [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 25.09.2019 08:31 / Data aktualizacji: 25.09.2019 10:47
Autor: Marek Orkisz , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bartłomiej Sienkiewicz jedynka świętokrzyskiej listy KO do Sejmu

Bartłomiej Sienkiewicz, „jedynka” świętokrzyskiej listy KO do Sejmu
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

"Taśmy prawdy", zarejestrowane w jednej z warszawskich restauracji i wypowiedziane wówczas słowa będą ciągnęły się za mną do końca życia - stwierdził Bartłomiej Sienkiewicz - "jedynka" na świętokrzyskiej liście Koalicji Obywatelskiej.

W 2014 roku ówczesny minister spraw wewnętrznych, w rozmowie z prezesem NBP Markiem Belką wypowiedział słowa, które stały się podsumowaniem rządów koalicji PO-PSL i stanu państwa. Mówiąc o Polskich Inwestycjach Rozwojowych, Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że ich po prostu nie ma  "To ch.... d... i kamieni kupa".    

Jak dziś przyznał, "to są skrzydlate słowa, które oczywiście się ciągną. W wyniku propagandy, ich znaczenie zostało przeinaczone, ale będę miał to do końca życia" - powiedział.  

Bartłomiej Sienkiewicz przedstawił niektóre założenia wyborcze koalicji. Chce przede wszystkim uzdrowić sytuacje na SOR-ach. Jego zdaniem, należy podpisać umowy z lekarzami rodzinnymi, którzy mogliby przejąć część nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Polityk jest także za podniesieniem płacy minimalnej, krytykując jednocześnie Prawo i Sprawiedliwość za decyzje w tej sprawie. Jak stwierdził, podniesienie płacy minimalnej przez rząd spowoduje, że przedsiębiorcy będą zamykać zakłady pracy. Sam proponuje, aby płaca minimalna była na tym samym poziomie, natomiast państwo wypłacałoby najmniej zarabiającym dodatek w wysokości 600 złotych. Jak to rozwiązanie wprowadzić w życie i skąd brać pieniądze na kolejne dodatki do płacy minimalnej, tego Bartłomiej Sienkiewicz nie wyjaśnił - twierdząc, że kluczowa jest pierwsza podwyżka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution