101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Potrafią integrować się, jak nikt inny. Biegiem uhonorowali papieża Jana Pawła II

Data publikacji: 25.09.2019 17:08
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 25.09.2019. Siódmy Papieski Bieg Przełajowy osób niepełnosprawnych na Karczówce

Kielce. 25.09.2019. Siódmy Papieski Bieg Przełajowy osób niepełnosprawnych na Karczówce
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pół tysiąca uczniów z 18 szkół i ośrodków specjalnych województwa świętokrzyskiego oraz ze szkół masowych wzięło udział w Siódmym Papieskim Biegu Przełajowym, który odbył się na kieleckiej Karczówce. Biegacze uhonorowali w ten sposób świętego Jana Pawła II.

Wśród uczestników imprezy byli m.in. uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 17 Specjalnych.

- Ja biorę udział w marszu. Przez ostatnie dni dużo spacerowałem, by przygotować się do dzisiejszych zawodów. Mam nadzieję, że trasę przejdę jak najszybciej i uda mi się zdobyć miejsce na podium - powiedział Mateusz.

Z kolei Arkadiusz lubi brać udział w tych zawodach, bo jak przyznał, może spotkać się ze swoimi znajomymi oraz poznać nowe osoby. To także okazja, do przypomnienia postaci naszego Papieża - dodał Arkadiusz.

Jak informuje Piotr Kusiak, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „Sprawni Razem” Kielce, zarówno trasa biegu, jak i marszu, dostosowana została do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- W biegu bierze coraz więcej osób. Dla uczestników zawodów, to nie tylko możliwość sportowej, zdrowej rywalizacji, ale także możliwość propagowania idei Papieża Polaka. Święty Jan Paweł II niejednokrotnie nawoływał do integracji i pomocy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza niepełnosprawnemu - dodał Piotr Kusiak.

Na zakończenie imprezy każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal, natomiast zwycięzcy poszczególnych kategorii drobne upominki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution