101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Trwa rozbudowa szpitala MSWiA w Kielcach

Data publikacji: 26.09.2019 11:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
26.09.2019. Kielce. Rozbudowa szpitala MSWiA w Kielcach

26.09.2019. Kielce. Rozbudowa szpitala MSWiA w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Rozpoczął się drugi etap budowy nowego pawilonu szpitala MSWiA w Kielcach. Przy ulicy Wojska Polskiego stoi już czterokondygnacyjny budynek w stanie surowym, w którym będzie się mieścić 147 łóżek.

Nowy pawilon ma powierzchnię 7,5 tys. metrów kwadratowych. Na jego najniższym poziomie znajdować się będzie m.in. pracownia tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego. Na piętrach oddziały: wewnętrzny, internistyczny i diabetologii oraz chirurgii, chirurgii ortopedycznej i jedyny w województwie oddział chirurgii szczękowej.

Z kolei na najwyższym poziomie będzie oddział intensywnej opieki medycznej oraz blok operacyjny z czterema salami.

Jak informuje Jolanta Cygan, zastępca dyrektora do spraw inwestycji w szpitalu MSWiA, przebudowano już i wykonano sieci podziemne. Teraz zaczną się najistotniejsze prace, a więc roboty instalacyjne i wykończeniowe.

- Rozstrzygnięty został przetarg na budowę gazowej kotłowni, która będzie obsługiwała szpital. Rozstrzygnęliśmy także postępowanie na wykonanie instalacji elektrycznych, sanitarnych, wentylacji mechanicznej oraz na wykończenie, czyli wykonanie tynków i wylewek - wyjaśnia Jolanta Cygan.

Jak informuje Halina Olendzka, dyrektor szpitala MSWiA, przyjęcia pacjentów planowane są na pierwszy kwartał 2021 roku.

- Drugi etap rozbudowy szpitala planujemy zakończyć do końca przyszłego roku, więc w pierwszym kwartale 2021 roku w nowym pawilonie zaczniemy już przyjmować pacjentów - mówi.

Natomiast wciąż nie wiadomo co będzie z budynkami szpitala przy ulicy Ogrodowej. Wiadomo tylko, że wszystkie działające tam oddziały zostaną przeniesione do pawilonu przy ulicy Wojska Polskiego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution