101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dwie firmy ze Świętokrzyskiego wśród laureatów "Lodołamaczy"

Data publikacji: 26.09.2019 21:01
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
26.09.2019. Warszawa. Gala finałowa konkursu Lodołamacze. Pierwszy z prawej Robert Kotowski dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach

26.09.2019. Warszawa. Gala finałowa konkursu „Lodołamacze”. Pierwszy z prawej: Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach
Warszawa / Fot. Krzysztof Słoń

Firma Marbo i Muzeum Narodowe w Kielcach laureatami 14. edycji konkursu „Lodołamacze”. Dziś w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu. Jest on adresowany do pracodawców, instytucji i organizacji zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Wyróżniane są także osoby, które tworzą dla nich odpowiednie warunki pracy. Laureatów wyłoniono w ośmiu kategoriach. Reprezentantów województwa świętokrzyskiego wyróżniono w dwóch z nich – „Otwartym Rynku” oraz „Instytucji”. W pierwszej kategorii zwyciężyła kielecka firma Marbo, natomiast w kolejnej – na drugim miejscu uplasowało się Muzeum Narodowe w Kielcach.

- Świętokrzyskie odniosło wielki sukces – podkreśla senator Krzysztof Słoń, który od lat wspiera środowiska osób niepełnosprawnych. - Medale pokazują to, że w naszym województwie w kwestii otwartości rynku pracy i wspierania osób niepełnosprawnych coś drgnęło. Dołączamy do tych najlepszych, zaczynamy korzystać ze słusznych wzorców – mówi senator.

W tym roku na konkurs napłynęło około 400 zgłoszeń, czyli dwa razy tyle, co w 2006 roku, kiedy to odbył się pierwszy plebiscyt. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w historii konkursu obrady kapituły odbyły się w Kielcach.

„Lodołamacze” to konkurs pokazujący firmy, instytucje i organizacje pozarządowe, które swoją postawą inspirują i są dobrym przykładem na to, ze nie można pozostawać obojętnym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Honorowym patronem konkursu jest żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W tym roku nie mogła uczestniczyć w gali, ale skierowała do uczestników list, a także zaprosiła laureatów do pałacu prezydenckiego w październiku.

Organizatorem konkursu „Lodołamacze 2019” jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych wspierana przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution