101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online
PODCASTY

ZAPRASZAMY DO ODSŁUCHANIA PODCASTÓW ORAZ AUDYCJI RADIA KIELCE:

Porozmawiajmy o zdrowiuFot. Radio Kielce

W tysiącach placówek badawczych na całym świecie naukowcy każdego dnia posuwają się o krok w stronę wynalezienia leków na nieuleczalne dotąd choroby. Niektóre z ich odkryć dają nadzieję milionom chorych ludzi. Większość eksperymentalnych terapii, zanim wejdzie do powszechnej lekarskiej praktyki, czeka seria kolejnych testów. Dziś już wiadomo, że nie jesteśmy bezsilni w walce z nowotworami, chorobą Alzheimera, czy uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

Największe obawy u pacjentów zawsze wywołują choroby nowotworowe. To im poświęcimy najwięcej uwagi w programie. Onkolodzy i terapeuci onkologiczni w jasny i przystępny sposób opowiedzą o objawach zwiastujących chorobę, przyczynach jej powstawania oraz najskuteczniejszych metodach leczenia. Pojawią się także informacje o eksperymentalnych terapiach stosowanych w Polsce i na świecie.

„Porozmawiajmy o zdrowiu” program medyczny w Radiu Kielce w każdy piątek o godz. 16.30. Audycję można odsłuchać również jako PODCAST. Zaprasza Magdalena Sitek.


POROZMAWIAJMY O ZDROWIU - BIAŁACZKI OSTRE

W Polsce dwie osoby w ciągu godziny dowiadują się, że mają białaczkę. Często choroba jest wykrywana podczas rutynowych badań, ponieważ nie pojawiają się żadne objawy. Wśród nowotworów krwi wyróżniamy m.in. ostre białaczki szpikowe i limfoblastyczne. Czym się charakteryzują i jak się je leczy? O tym rozmawiamy z profesorem Marcinem Pasiarskim, kierownikiem Klinik Hematologii, Immunologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

 

POROZMAWIAJMY O ZDROWIU - BIAŁACZKI PRZEWLEKŁE

- Jest Pan chory na białaczkę - takie słowa wypowiedziane przez lekarza dla większości chorych oznaczają wyrok. To błąd. Współczesna medycyna potrafi bardzo skutecznie walczyć z nowotworami krwi. Jak rozpoznać białaczkę przewlekłą i na czym polega leczenie tej choroby? O tym opowiada profesor Marcin Pasiarski, kierownik Klinik Hematologii, Immunologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

 

POROZMAWIAJMY O ZDROWIU - PRZESZCZEPY SZPIKU

Szpik jest głównym narządem krwiotwórczym stanowiącym od 3 do 4 proc. wagi ciała. W szpiku, choć stosunkowo nieliczne, najważniejsze są komórki macierzyste krwiotworzenia. Mnożąc się całe życie dają początek krwinkom macierzystym, z których powstają krwinki czerwone, płytki krwi oraz krwinki białe. Przeszczepy szpiku to jedna z metod leczenia nowotworów krwi. Na czym polegają i kiedy się je stosuje? Opowie o tym nasz gość, prof. Marcin Pasiarski, kierownik Kliniki Hematologii, Immunologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

 

POROZMAWIAJMY O ZDROWIU - METODY TERAPEUTYCZNE W LECZENIU CHORÓB ONKOLOGICZNYCH

Profesor Marcin Pasiarski, kierownik Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii opowiada o najnowocześniejszych metodach terapeutycznych w leczeniu chorób onkologicznych.

 

POROZMAWIAJMY O ZDROWIU - SŁUCHAJ TAKŻE NA:

 

AUDYCJE RADIA KIELCE - POSŁUCHAJ:

300 SEKUND O SPORCIE

BOHATEROWIE TAMTEGO WRZEŚNIA

INTERWENCJA

MADE IN KIELCE

MAŁE ZWYCIĘSTWA WIELKIEJ WOJNY

MOC HISTORII

 MUZYCZNE PODRÓŻE

POROZMAWIAJMY O ZDROWIU

PUNKTY WIDZENIA

ROZMOWA DNIA

STUDIO POLITYCZNE RADIA KIELCE

ŚWIAT NA WSKROŚ

SZUKAJCIE, A ZNAJDZIECIE

OWŁADNIĘCI HISTORIĄ

ZGINĘLI NA NIELUDZKIEJ ZIEMI

Tagi do tego wpisu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution