101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Goście w studiu politycznym potępili działanie youtuberki z listy KO

Data publikacji: 29.09.2019 12:50
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
29.09.2019. Kielce. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu od lewej Maria Zuba  posłanka PiS Edward Rzepka  kandydat do Senatu z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni z okręgu 83 i Czesław Siekierski   jedynka świętokrzyskiej listy PSLKP do Sejmu

29.09.2019. Kielce. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Maria Zuba - posłanka PiS, Edward Rzepka - kandydat do Senatu z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni z okręgu 83 i Czesław Siekierski - „jedynka” świętokrzyskiej listy PSL-KP do Sejmu
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kontrowersyjne zachowanie blogerki startującej z warszawskiej listy Koalicji Obywatelskiej wywołało w Studiu Politycznym Radia Kielce gorącą dyskusję.

Przypomnijmy, że kandydatka KO została sfotografowana przed pomnikiem AK i Polskiego Państwa Podziemnego wraz z innymi kobietami trzymającymi transparent „Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege”. W tle widać napis: „Bóg Honor Ojczyzna”.

Czy są jeszcze granice w kampanii wyborczej, które można przekroczyć w walce o głosy?
Według poseł Prawa i Sprawiedliwości Marii Zuby, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej akceptując tego typu działania, budują niebezpieczne standardy, z których - jak podkreśliła - czerpią młodzi ludzie.

- My, jako naród nie możemy dać się sprowadzić do rynsztoku - apelowała parlamentarzystka.

Jej zdaniem, przedstawiciele PO szukają bardzo miernych i prymitywnych metod, aby zaistnieć.

- Takie zachowanie pokazuje, że poziom intelektualny członków Platformy Obywatelskiej jest bardzo niski. Nie mają uznania dla naszych wartości. Czuje się strasznie zawstydzona, wręcz upokorzona, że robi to kobieta i to jako narzędzie w rękach swoich przywódców. Czy historia, to jest coś, z czego można szydzić ? Okazuje się, że PO i jej orbity tak naprawdę uważają, że polski naród jest na tyle mało rozeznany, że takim szydzeniem z historii Polski są w stanie zdobyć poparcie Polaków - mówiła poseł Maria Zuba.

Jednocześnie zwróciła uwagę na brak skutecznej reakcji liderów PO, po tym co zrobiła Jachira.

- Polaków to boli i na takie zachowanie odpowiedzą 13 października, kiedy będą musieli oddać głos. Na takie zachowanie powinno zareagować prawo - zaznaczyła.

Z kolei Edward Rzepka reprezentujący Koalicję Obywatelską stwierdził, że na większe potępienie zasługuje powieszenie wizerunku posła Artura Gierady na drzewie. Odnosząc się do działania Jachiry stwierdził, że jej zachowanie było z pewnością niefortunne.

- Ja bym się tak nie zachował, ale z drugiej strony mam wiele wyrozumiałości dla młodych ludzi. Jachira jest szczególnie zwalczana przez PiS, bo ośmiela się kpić z Jarosława Kaczyńskiego i jest świetnie rozumiana przez młody elektorat i tego Prawo i Sprawiedliwość nie może znieść - zaznaczył Edward Rzepka.

Czesław Siekierski z PSL KP uważa, że politycy i media przekroczyły już granice poważnej i odpowiedzialnej dyskusji.

- Żeby nie siać takiego niepokoju, czasami nienawiści, żeby nie napadać na innych, można się różnić, mieć różne poglądy i nawzajem się szanować. To wszystko powinniśmy wziąć pod uwagę szczególnie w tym napiętym okresie kampanii wyborczej. Chciałbym, abyśmy wszyscy przeciwstawili się tego typu działaniom - powiedział.

Przypomnijmy, Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych zaapelowało do sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej o natychmiastowe skreślenie z listy kandydatów do Sejmu kontrowersyjnej youtuberki. Ich zdaniem, swoim zachowaniem pod pomnikiem Armii Krajowej wyraziła ona pogardę dla "wartości bliskich każdemu rodakowi".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution