101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyróżnienie za e-recepty. Kielecka placówka otwarta na nowe technologie

Data publikacji: 02.10.2019 17:42
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Centrum Medyczne PZU Zdrowie Artimed zostało wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie Lider ezdrowia 2019. Na zdjęciu od lewej wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i Dariusz Saletra  prezes Centrum

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Artimed zostało wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie „Lider e-zdrowia 2019”. Na zdjęciu od lewej: wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński i Dariusz Saletra - prezes Centrum
Fot. Centrum Medyczne ARTIMED NZOZ Sp. z o.o.

Centrum Medyczne PZU Zdrowie Artimed zostało wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie „Lider e-zdrowia 2019”. To konkurs promujący placówki otwarte na nowe technologie i dobre praktyki w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia.

Jak informuje prezes centrum Dariusz Saletra, przychodnia przy ulicy Paderewskiego w Kielcach wyróżniona została w kategorii zakłady lecznicze, za największą liczbę wystawionych e-recept.

- Nasza przychodnia jako pierwsza w województwie wystawiła e-receptę. Było to w listopadzie 2018 roku. Natomiast do końca września tego roku wystawiliśmy ich już 32,5 tysiąca. Myślę, że teraz jest ich jeszcze więcej, bo codziennie nasi lekarze wystawiają wiele takich dokumentów - mówi Dariusz Saletra.

Jak podkreśla nasz rozmówca, e-recepty są bardzo dużym ułatwieniem nie tylko dla lekarzy, ale zwłaszcza dla pacjentów.

- E-recepta jest bardzo korzystną formą poprawy dostępności pacjentów do lekarza. Można ją wysłać na odległość. Pacjent e-receptę może dostać na maila lub sms-em. Z tą informacją idzie do apteki i może zrealizować receptę. To ułatwienie zwłaszcza dla osób przewlekle chorych, którzy muszą systematycznie przyjmować leki, a co się z tym wiąże, systematycznie otrzymywać recepty – dodał Dariusz Saletra.

Plebiscyt „Lider e-zdrowia 2019” zorganizowany został przez Dziennik Gazetę Prawną, Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia „Artimed" było jedyną placówką medyczną z naszego regionu wyróżnioną w tegorocznym konkursie.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution