101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Solidarność” popiera kandydatów Prawa i Sprawiedliwości

Data publikacji: 03.10.2019 18:53
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
03.10.2019. Sandomierz. Konferencja na starówce. Od lewej senator Jarosław Rusiecki przewodniczący NSZZ Solidarność Ziemia Sandomierska Andrzej Kaczmarek i poseł Marek Kwitek

03.10.2019. Sandomierz. Konferencja na starówce. Od lewej: senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący NSZZ Solidarność Ziemia Sandomierska Andrzej Kaczmarek i poseł Marek Kwitek
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Startujący w jesiennych wyborach: poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek i senator Jarosław Rusiecki otrzymali oficjalne poparcie od Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Sandomierska. O rekomendacji poinformowano podczas konferencji prasowej zorganizowanej na sandomierskiej starówce.

- W tych wyborach jednoznacznie opowiadamy się za Prawem I Sprawiedliwością. W mijającej kadencji ten rząd w większości zrealizował postulaty „Solidarności”, o które walczyliśmy przez wiele lat - powiedział przewodniczący Zarządu Regionu Andrzej Kaczmarek. Wymienił m. in. obniżenie wieku emerytalnego i przywrócenie funduszu socjalnego.

Przewodniczący Kaczmarek zachęcał, aby głosować na ludzi związanych z regionem, pochodzących stąd i mieszkających tutaj, bo oni znają najlepiej potrzeby mieszkańców.

Senator Jarosław Rusiecki stwierdził, że uważa siebie za człowieka „Solidarności”, choć jest  działaczem PiS od 2001 roku.

- „Solidarność” jako związek zawodowy i ruch społeczny jest fundamentem polskiej niepodległości w czasach najnowszych. Wiele postulatów z sierpnia '80 nie było przez długi czas realizowanych. Nasza partia w 2015 roku przyjęła program, który był negocjowany z ludźmi, później gdy wygraliśmy wybory, chcieliśmy te postulaty wypełniać i wypełniliśmy - dodał senator.

Poseł Marek Kwitek mówiąc o swoim programie wyborczym poinformował, że w najbliższej kadencji powinna być gotowa droga S74 od granicy z województwem łódzkim do Opatowa. Łącznie z obwodnicą tego miasta. Natomiast kolejny fragment ekspresówki: od Opatowa do Niska, będzie gotowy w 2027 roku. Teraz trwa opracowanie dokumentacji na ten odcinek. Poseł mówił także o modernizacji linii kolejowej nr 25. Prace mają się zakończyć w 2021 roku. Inwestycja da szansę rozwoju kolei szybkiego ruchu na trasie Radom - Ostrowiec - Sandomierz - Stalowa Wola - Rzeszów - Sanok.

Poseł Kwitek poinformował ponadto o działaniach zmierzających do wykonania remontu drugiego mostu na Wiśle w Sandomierzu. Inwestycja realizowana będzie równolegle z budową ulicy Lwowskiej bis. W tym roku gotowa będzie decyzja środowiskowa. Most zostanie oddany do użytkowania w 2024 roku.

Podkreślił, że jako członek sejmowej komisji rolnictwa będzie robił wszystko, aby doprowadzić do stabilizacji dochodów rolników. Przypomniał o planach powołania narodowego holdingu spożywczego, wprowadzeniu umów referencyjnych, czyli gwarantujących producentom minimalną dochodowość, o wprowadzeniu umów kontraktacyjnych i uruchomieniu internetowej giełdy rolnej. To wszystko ma spowodować, że nie będzie dyktatu cenowego ze strony dużych zakładów przetwórczych.

Zarówno poseł Marek Kwitek, jak i senator Jarosław Rusiecki zadeklarowali swój udział w staraniach zmierzających do wpisania Sandomierza na listę zabytków UNESCO.

03.10.2019. Sandomierz. Konferencja na starówce. Od lewej: senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący NSZZ Solidarność Ziemia Sandomierska Andrzej Kaczmarek, poseł Marek Kwitek Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution