101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Studio Polityczne: podsumowanie kampanii wyborczej

Data publikacji: 06.10.2019 13:04
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.10.2019 Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu od lewej Sylwester Chruszcz  Prawo i Sprawiedliwość Lucjan Pietrzczyk  Koalicja Obywatelska i Kazimierz Kotowski  PSLKoalicja Polska

06.10.2019 Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Sylwester Chruszcz – Prawo i Sprawiedliwość, Lucjan Pietrzczyk – Koalicja Obywatelska i Kazimierz Kotowski – PSL-Koalicja Polska
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Kończąca się kampania wyborcza z jednej strony była bardzo merytoryczna, a z drugiej pełna hejtu i grania na emocjach - uważa poseł Sylwester Chruszcz, kandydat do Sejmu ze świętokrzyskiej listy Prawa i Sprawiedliwości.

06.10.2019 Studio Polityczne Radia Kielce. Sylwester Chruszcz – Prawo i SprawiedliwośćFot. Karol Żak / Radio Kielce

Jak zauważył, rząd przedstawiał kolejne programy socjalne i gospodarcze, tymczasem opozycja unikała merytorycznej debaty na ten temat. 

- Wypowiedzi polityków Koalicji Obywatelskiej ograniczają się jedynie do krytyki np. podniesienia płacy minimalnej. Opozycja nie pokazuje natomiast własnych pomysłów na rozwój Polski. Opiera kampanię na hejcie, promując działalność pani Klaudii Jachiry. Ostatnio działania Platformy Obywatelskiej mają z kolei twarz pana posła Sławomira Neumana i jego wypowiedzi zarejestrowane na taśmach - mówił.

Sylwester Chruszcz jest przekonany, że wyborcy w połowie tygodnia podejmą ostateczne decyzje dotyczące preferencji, dlatego trzeba nadal mobilizować elektorat i zachęcać wszystkich, by uczestniczyli w głosowaniu.

06.10.2019 Studio Polityczne Radia Kielce. Lucjan Pietrzczyk – Koalicja ObywatelskaFot. Karol Żak / Radio Kielce

Lucjan Pietrzczyk, kandydat Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że kampania oparta o programy i wyliczenia jest nudna.

- Merytoryczne rozmowy nikogo nie zainteresują. W kampanii potrzeba emocji i tylko takie mogą przynieść wyborcze zwycięstwo - mówił.

W jego opinii ostatnio doszło jednak do nadużyć i agresji, czego przykładem było powieszenie na drzewie reklamy przedstawiającej postać posła Artura Gierady.

06.10.2019 Studio Polityczne Radia Kielce. Kazimierz Kotowski – PSL-Koalicja PolskaFot. Karol Żak / Radio Kielce

Poseł PSL Kazimierz Kotowski uważa, że kampania wyborcza za każdym razem jest inna.

- Wpływa na to głównie sytuacja polityczna, w jakiej znajdują się poszczególne partie - mówił. 

Jego zdaniem, wypowiedzi poszczególnych kandydatów na temat tego, co zamierzają zrobić dla regionu, nie mają większego sensu, ponieważ o tym decydują gremia polityczne. Kandydat PSL-Koalicji Polskiej uważa, że błędem PiS-u jest ciągłe przypominanie i rozliczanie PO i PSL z ośmiu lat rządów.

- Ta koalicja przegrała wybory i została oceniona przez wyborców. Teraz trzeba mówić o przyszłości, pokazywać, co możemy zrobić, a nie wracać do historii - stwierdził Kazimierz Kotowski. 

POSŁUCHAJ AUDYCJI:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution