101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Plac zabaw spina... kampanie wyborcze

Data publikacji: 08.10.2019 12:58
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
08.10.2019. Kielce. Konferencja prasowa. Rafał Trzaskowski  prezydent Warszawy w środku

08.10.2019. Kielce. Konferencja prasowa. Rafał Trzaskowski - prezydent Warszawy (w środku)
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Po kilku miesiącach od decyzji warszawskich radnych, mieszkańcy Kazimierzy Wielkiej dostali od stołecznego samorządu pieniądze na odbudowę zniszczonego przez majową powódź placu zabaw. Pomoc finansową, w ostatnim dniu kampanii przed wyborami do Europarlamentu zadeklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W ostatnich dniach bieżącej kampanii przywiózł pieniądze. Nie do Kazimierzy jednak, ale do Kielc, by przy okazji wesprzeć kandydatów KO do parlamentu.

Stołeczna Rada Miasta w lipcu zgodziła się na przekazanie 80 tys. zł na odbudowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kazimierzy Wielkiej. Prezydent Trzaskowski pochwalił się tym dopiero dziś, podczas spotkania na kieleckim placu Artystów. Pytany o wybór terminu nie odpowiedział, ale podkreślał jak ważna jest współpraca różnych samorządów.

Rafał Trzaskowski przyznał, że jednym z powodów jego przyjazdu jest wsparcie świętokrzyskich kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych - Artura Gieradę i Edwarda Rzepkę.  

- Warto wspierać listę Koalicji Obywatelskiej, ponieważ nadchodzące wybory będą miały bardzo ważne znaczenie. Dlatego też samorządowcy aktywnie włączają się w tę kampanię, aby mówić przede wszystkim o tym, jak po wyborach będą wyglądać samorządy. Sukces naszej demokracji to silne samorządy, nieważne, czy w Kazimierzy Wielkiej, czy w Warszawie - mówił.

Rafał Trzaskowski deklarował, że odwiedzi osobiście Kazimierzę Wielką kiedy wyremontowany plac zabaw zostanie ponownie otwarty. Prace mają zakończyć się 15 października.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution