101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lewica chce legalnej aborcji na życzenie

Data publikacji: 08.10.2019 15:51
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
08.10.2019 Kielce. Konferencja prasowa z udziałem Roberta Biedronia przemawia

08.10.2019 Kielce. Konferencja prasowa z udziałem Roberta Biedronia (przemawia)
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Lewica zapowiada walkę w parlamencie o całkowite zalegalizowanie aborcji. Kandydatki do Sejmu z list lewicowej koalicji prezentowały w Kielcach założenia programu dotyczącego praw kobiet, w tym między innymi możliwości swobodnego przerywania ciąży do 12 tygodnia, stosowania pigułek wczesnoporonnych i wyrównania płac kobiet i mężczyzn.

W konferencji wziął udział lider partii Wiosna Robert Biedroń, który stwierdził, że równe traktowanie kobiet w przestrzeni publicznej, politycznej i społecznej będzie jednym z priorytetów przyszłej kadencji parlamentu.

- Nasz projekt ratujmy kobiety, który przygotowaliśmy ponad podziałami, musi znaleźć się ponownie w Sejmie. Mam nadzieję, że moi koledzy i koleżanki z Platformy czy z Nowoczesnej nie wyjmą kart do głosowania, a solidarnie będą głosować za tym projektem - mówił Robert Biedroń.

Andrzej Szejna, przewodniczący świętokrzyskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zauważył, że lista Lewicy w regionie jest wyjątkowa w skali kraju, ponieważ znajduje się na niej więcej kobiet niż mężczyzn.

- Nasze kwestie programowe są bardzo mocno przemyślane. Przez cztery lata nieobecności w Sejmie nauczyliśmy się pokory wobec naszych wyborców, a także samych siebie. Dlatego zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły dla Polski, ponieważ jesteśmy teraz jedyną alternatywą dla Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził.

Lider SLD w regionie zaznaczył, że wśród najważniejszych postulatów ugrupowania oprócz walki o możliwość przerywania ciąży znajduje się także propozycja darmowych leków dla dzieci kobiet w ciąży i seniorów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution