101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Od lat wyczekiwana modernizacja ulicy Kolejowej w Kazimierzy Wielkiej zostanie wykonana

Data publikacji: 08.10.2019 18:32
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace związane z modernizacją ulicy Kolejowej w Kazimierzy Wielkiej. To jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta, która wchodzi w skład drogi wojewódzkiej 768 relacji Jędrzejów - Brzesko.

Po długich latach oczekiwania udało się osiągnąć porozumienie pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, a Wojewódzkim Zarządem Dróg w Kielcach. W efekcie samorząd województwa podjął uchwałę o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację zadania.

Jak informuje Adam Bodzioch, burmistrz miasta, odcinek drogi przebiegający przez miejscowość jest w bardzo złym stanie technicznym. Jak dodaje, kluczowym elementem planowanej inwestycji ma być przede wszystkim jej odwodnienie.

- W historii Kazimierzy Wielkiej nie było tak pilnej potrzeby jak modernizacja tej ulicy. Konieczność remontu dotyczy wielu aspektów. Przede wszystkim ma być bezpieczna dla jej użytkowników. Głównym problemem, z którym borykają się zarówno kierowcy, jak i piesi było słabe odprowadzanie z niej wód opadowych. Nawet po niewielkich opadach deszczu, na ulicy gromadzi się woda, a przy większych trasa jest nieprzejezdna - mówi Adam Bodzioch.

Jak z kolei informuje Łukasz Maderak, zastępca burmistrza, remont obejmie odcinek o długości 1 kilometra począwszy od stacji paliw jadąc od strony Skalbmierza do miejsca na wysokości banku spółdzielczego. Jak dodaje, ulica stanowi bezpośredni wjazd do miasta od strony zachodniej, obecny jego stan wpływa niekorzystnie na wizerunek miasta, jak i całej gminy.

- Ulica kolejowa jest pełna wybrzuszeń. Jest „garb za garbem”, koleina za koleiną. Studzienki się zapadają. Jesteśmy wdzięczni Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego, że chcą tę inwestycję wykonać - podkreśla Łukasz Maderak.

Mieszkańcy Kazimierzy Wielkiej nie kryją zadowolenia z inwestycji. W rozmowie z Radiem Kielce mówili głównie o uciążliwościach związanych z nawierzchnią jezdni, wzmożonym ruchem oraz źle rozlokowanymi miejscami parkingowymi.

Inwestycja przewidziana została do realizacji na bieżący oraz przyszły rok. Przewidywana kwota to ponad 3 miliony zł. Część tego zadania może być wykonana jeszcze w tym roku.

Samorząd gminy Kazimierza Wielka w ubiegłym roku wykonał za własne środki projekt przebudowy tej ulicy, który kosztował 50 tys. zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution