101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prokuratura bada nieprawidłowości, a dyrektor MZD ma nową umowę

Data publikacji: 08.10.2019 18:52
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Prezydent Kielc Bogdan Wenta przedłużył umowę z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg Włodzimierzem Stępniem, mimo że dyrektor miał przejść na emeryturę, a w instytucji kontrolerzy wykryli liczne nieprawidłowości – informuje TVP3 Kielce. Dwie sprawy dotyczące MZD trafiły do prokuratury – przypomina stacja telewizyjna.

O zmianie na stanowisku dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg mówiło się od zeszłorocznych wyborów samorządowych. Drogowców krytykowano m.in. za sposób realizacji inwestycji. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że do zmiany dojdzie w październiku, bo w tym miesiącu Włodzimierz Stępień osiągnie wiek emerytalny.

Dodatkowo, we wrześniu do kieleckiej prokuratury wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące nieprawidłowości, do których miało dochodzić w instytucji. Jedno z zawiadomień skierowali urzędnicy z kieleckiego ratusza.

Z informacji TVP3 Kielce wynika, że odwołania dyrektora chciał zastępca prezydenta Arkadiusz Kubiec. To jemu początkowo podlegał Miejski Zarząd Dróg. Pozostawienia Włodzimierz Stępnia na stanowisku domagała się natomiast wiceprezydent Danuta Papaj. To jej od ubiegłego tygodnia podlega nadzór nad drogami. 

Włodzimierz Stępień jest szefem kieleckich drogowców od 2016 roku. Wcześniej był m.in. dyrektorem świętokrzyskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także prezydentem Kielc.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution