101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Koneccy seniorzy świętowali nowy rok akademicki

Data publikacji: 08.10.2019 22:07
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.10.2019 Końskie. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

08.10.2019 Końskie. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich

W Końskich odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tę uroczystość świętowało około 200 studentów.

Pani Jola uczestniczy w zajęciach UTW już drugi rok, jak mówi najważniejszy jest kontakt z innymi ludźmi, ale i ciekawe zajęcia.

- To radość życia i możliwość ciągłego rozwoju, mimo dojrzałego wieku. Mamy koło teatralne, jest chór, chodzimy na jogę. Jest bardzo dużo różnych zajęć, z których możemy korzystać. A przede wszystkim jesteśmy dla siebie, chcemy się spotykać, to nam daje radość życia - powiedziała.

Jolanta Rydzewska, prezes Stowarzyszenia Aktywni Końskie, jedna z inicjatorek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich informuje, że działają już 5 lat i mają doświadczenie, ale zależy im też na inicjatywie samych studentów i ich potrzebach.

08.10.2019 Końskie. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego WiekuFot. Magdalena Galas-Klusek / Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich

- Liczymy na to, że studenci będą nam podpowiadać, co ich interesuje, żebyśmy spełniali ich marzenia. To są nasze lata, kiedy możemy szaleć, marzyć. My już nic nie musimy, tylko możemy i chcemy - mówi Jolanta Rydzewska.

Jak dodaje jedna z założycielek, plan nauki wyznaczają wykłady co 2 tygodnie, a ponadto różne kursy i wyjazdy.

- Uczyliśmy się niemieckiego, angielskiego, mamy informatykę, ćwiczymy jogę, taniec i robimy zdjęcia. A poza tym mamy pikniki i wycieczki - wymienia inicjatorka.

Obecny na uroczystości burmistrz Końskich Krzysztof Obratański podkreślał, że Uniwersytet Trzeciego Wieku obecny jest na wszystkich kulturalnych i społecznych wydarzeniach w mieście.

- Nie tylko biernie jako uczestnicy, ale jako współorganizatorzy i współautorzy. Bardzo się z tego powodu cieszę i myślę, że mamy wspólny powód do satysfakcji, bo dzięki wam te imprezy są znacznie żywsze, bogatsze - dodaje burmistrz.

Inauguracji nowego roku akademickiego towarzyszył bogaty program artystyczny, występ chóru, kabaret, pokaz zdjęć.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution