101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wawrzyk: Kielce i województwo świętokrzyskie mają potencjał do dynamicznego rozwoju

Data publikacji: 08.10.2019 22:52
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
08.10.2019 Kielce. WDK. Konwencja podsumowująca kampanie wyborczą kandydata do Sejmu wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka. Piotr Wawrzyk

08.10.2019 Kielce. WDK. Konwencja podsumowująca kampanie wyborczą kandydata do Sejmu, wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka. Piotr Wawrzyk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Województwo świętokrzyskie ma szanse zyskać miano polskiej Doliny Krzemowej, a rozwój regionu powinien opierać się o jedną z największych stref inwestycyjnych w podkieleckich Obicach - przekonywał podczas spotkania podsumowującego kampanię wyborczą wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, kandydat PiS do Sejmu z województwa świętokrzyskiego.

Spotkanie odbyło się w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wzięli w nim udział samorządowcy, mieszkańcy i sympatycy wiceministra.

Piotr Wawrzyk stwierdził, że motorem napędowym dla regionu powinno być zaplecze naukowe jakie daje regionowi Politechnika Świętokrzyska.

- Przyjmując propozycję kandydowania od prezesa Krzysztofa Lipca uznałem, że chcę poświęcić dorobek i doświadczenie na rzecz działania dla moich rodzinnych stron. Kielce mogą stać się miastem nowych technologii w oparciu o Politechnikę Świętokrzyską. Uczelnia ma zaplecze badawcze i osiągnięcia, jak chociażby kolejne zwycięstwa w zawodach łazików marsjańskich. Należy skończyć z dyskusjami, przyszedł czas na działanie. Należy wykorzystać potencjał drzemiący w terenach inwestycyjnych w Obicach. W moim przekonaniu, to jest szczególny czas dla naszego województwa, które może się zmienić w jeden z najbogatszych regionów w naszym kraju - mówił wiceminister.

Krzysztof Lipiec, szef Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim powiedział, że Kielce potrzebują w Sejmie przedstawiciela o prawicowych konserwatywnych poglądach, a takim będzie Piotr Wawrzyk.

- Kiedy konstruowałem listę zapukałem do drzwi profesora Piotra Wawrzyka bo uznałem, że prawicowe Kielce muszą mieć takiego przedstawiciela w polskim parlamencie. Postawiłem na profesora Piotra Wawrzyka, człowieka o wielkim doświadczeniu w nauce, dyplomacji i polityce. Piotr Wawrzyk jest szósty na liście, ale pierwszy z Kielc. Kielce nigdy nie miały w polskim Sejmie człowieka prawicy i to jest dla miasta ogromna szansa, której kielczanie nie możecie zmarnować - zaznaczył Krzysztof Lipiec.

O poparciu dla wiceministra mówili także samorządowcy z Kielc i województwa świętokrzyskiego, w tym między innymi marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Kandydaturę posła wspiera także świętokrzyska „Solidarność”.

- Podziwiam energię, zaangażowanie, kulturę i wytrwałość profesora Wawrzyka. Jednocześnie jest to osoba niezwykle skromna. Myślę, że jako poseł będzie on mężem opatrznościowym dla Kielc i wpływowym działaczem na rzecz Świętokrzyskiego - mówiła Natasza Gawlik, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej oraz członkini Komitetu Honorowego poparcia Piotra Wawrzyka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution