101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Staszowie otwarto nowoczesne boiska

Data publikacji: 09.10.2019 07:38 / Data aktualizacji: 09.10.2019 12:54
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.10.2019. Staszów. Otwarcie nowych boisk przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Staszowie. Na zdjęciu od lewej Ewa Kondek  wiceburmistrz Staszowa Leszek Kopeć  burmistrz Staszowa Anna Krupka  wiceminister sportu i turystyki

09.10.2019. Staszów. Otwarcie nowych boisk przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Staszowie. Na zdjęciu (od lewej): Ewa Kondek - wiceburmistrz Staszowa, Leszek Kopeć - burmistrz Staszowa, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Nowoczesne, wielofunkcyjne boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią otwarto dzisiaj przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Staszowie. Inwestycja kosztowała 800 tys. złotych. Połowa pieniędzy na ten cel pochodzi z ministerstwa sportu i turystyki.

W nowym kompleksie sportowym znajduje się boisko do piłki ręcznej, siatkowej, dwa boiska do koszykówki, do badmintona, a także bieżnia i skocznia do skoku w dal.

Jak powiedział burmistrz Staszowa Leszek Kopeć, inwestycja była bardzo wyczekiwana, ponieważ dotychczasowe boiska były asfaltowe, a ich stan narażał uczniów na kontuzje.

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka powiedziała, że w Staszowie dzięki dobrej współpracy z samorządem udaje się zrealizować wiele inwestycji, a budowa boisk jest jednym z przykładów. Dodała, że warto w ten sposób inwestować w dzieci i młodzież, ponieważ nowoczesna infrastruktura zachęca do uprawiana sportu.

- Takie obiekty odciągają uczniów od komputerów i telewizorów, dzięki nim prowadzą zdrowszy tryb życia - dodała wiceminister.

Uczniowie w rozmowie z naszą reporterką mówili, że nowe obiekty bardzo się im podobają i chcą spędzać tu dużo czasu. W szkole działają różne sekcje. Boiska będą wykorzystywane nie tylko na lekcje wychowania fizycznego, ale również na zajęcia pozalekcyjne, będą mogli z nich także korzystać mieszkańcy.

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 to jedna z największych szkół w gminie Staszów. Dzisiaj oprócz boisk otwarto również wyremontowaną stołówkę dla uczniów oraz zaplecze kuchenne wyposażone w nowy sprzęt. Dofinansowanie na ten cel w kwocie 40 tys. złotych pochodzi z ministerstwa edukacji.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution