101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Seniorzy chcą się uczyć. Uroczyście zainaugurowali kolejny rok akademicki

Data publikacji: 09.10.2019 14:35
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.10.2019 Kielce. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

09.10.2019 Kielce. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku „Ponad czasem” zainaugurował piąty rok akademicki. Swoje zainteresowania i pasje w tej uczelni rozwijać będzie ponad 550 żaków - seniorów w 30 grupach zainteresowań.

Jak informuje Janina Łucak, prezes uniwersytetu, w tym roku akademickim kładzie nacisk nie tylko na edukację, ale także na ruch i aktywność fizyczną osób starszych.

- W tym semestrze do wyboru mamy aż cztery rodzaje tańców, ale także jogę, gimnastykę w basenie, gimnastykę w sali i turystykę pieszą. Oczywiście będziemy brać również udział w wydarzeniach kulturalnych - dodała Janina Łucak.

Studenci mogą brać udział m.in. w warsztatach literackich, z historii sztuki, kreatywności, a także zajęciach malarskich, fotograficznych oraz ogrodniczych. Od trzech lat studentką Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ponad czasem” jest m.in. pani Bożena. Jak mówi, zapisała się do niego, ponieważ chciała zagospodarować wolny czas.

- Kiedy dzieci usamodzielniły się i wyjechały do innego miasta zostałam w domu sama. Dlatego postanowiłam zapisać się na ten uniwersytet. Na pewno będę uczęszczała na zajęcia z języka angielskiego, historii sztuki, warsztaty komputerowe i na basen - wylicza pani Bożena.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski powiedziała, że uniwersytety III wieku, to znak naszych czasów.

- W całym kraju, ale też i w naszym województwie jest coraz więcej seniorów, dlatego tak ważna jest troska o to, by ten ich wolny czas i ich doświadczenie było wykorzystane w jak najlepszy sposób. Myślę, że seniorzy mogą bardzo dużo dać kolejnym pokoleniom i ta ich aktywność naprawdę jest istotna i ważna - dodała Agata Wojtyszek.

Możliwość uczestniczenia w zajęciach, oferowanych przez uniwersytety trzeciego wieku jest inicjatywą niezwykle ważną i cenną dla osób, które przechodzą na emeryturę lub rentę i chcą w sposób aktywny zagospodarować swój wolny czas, powiedział podczas inauguracji Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

W tym roku akademickim zajęcia i wykłady Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ponad czasem” odbywać się będą m.in. w urzędzie miasta i Politechnice Świętokrzyskiej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution