101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Seniorzy z Morawicy będą mieli się gdzie spotykać

Data publikacji: 09.10.2019 16:13
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.10.2019. Morawica. Otwarcie Klubu Seniora

09.10.2019. Morawica. Otwarcie Klubu Seniora
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Morawicy otworzono pierwszy na terenie gminy Klub Seniora, który powstał dzięki rządowemu programowi „Senior plus”. Dotychczas ponad 100 osób skupionych w stowarzyszeniu „Zawsze młodzi”, które obchodzi 5-lecie istnienia, spotykało się w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy. Natomiast od dzisiaj mają już swój własny lokal.

W klubie, który znajduje się w tym samym budynku co kino „Za Rogiem”, osoby po 55 roku życia będą mogły nie tylko się aktywizować, ale także rozwijać swoje pasje i zainteresowania - poinformował Marian Buras, burmistrz Morawicy.

- W budynku wygospodarowaliśmy cztery pomieszczenia, w których mieścić się będzie świetlica, sala telewizyjna, pracownia artystyczna i w pełni wyposażona kuchnia. Także od dziś, na piątą rocznicę działalności seniorów skupionych w stowarzyszeniu „Zawsze młodzi” otwieramy klub, który będzie wyłącznie do dyspozycji seniorów – dodał Marian Buras.

Zofia Godzisz, prezes Klubu Seniora przyznała, że starsi mieszkańcy Morawicy już od dawna czekali na miejsce, w którym mogliby się spotykać.

- Będziemy mogli nadal się rozwijać. Ponieważ jest nas 110 osób, podzielimy się na kilka grup, by każdy z nas mógł w pełni korzystać z różnych zajęć. Na pewno będziemy prowadzić warsztaty kulinarne, zajęcia z jogi, szydełkowania, lekcje języka angielskiego oraz gimnastykę. Dlatego bardzo się cieszymy z otworzonej dziś siedziby naszego klubu – dodała Zofia Godzisz.

Patrycja Iwańska–Bęben, reprezentująca marszałka województwa świętokrzyskiego przyznała, że cieszy się, że rząd wspiera powstawanie miejsc, w których seniorzy mogą się aktywizować.

- Jestem zadowolona, że akurat w mojej gminie, mieście w którym mieszkam powstają takie inicjatywy. „Zawsze młodzi” są bardzo aktywną grupą. Obecni są na każdym spotkaniu kulturalnym, czy rozrywkowym w naszej gminie. Zarażają optymizmem, dobrym samopoczuciem, uśmiechem, dlatego bardzo się cieszę, że będą się mięli gdzie spotykać – dodała Patrycja Iwańska – Bęben.  

Życzę seniorom z Morawicy, by otworzony klub stał się dla nich drugim domem, powiedział z kolei Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał, w tym miejscu starsze osoby będą mogli realizować swoje pasje i marzenia i znajdą na pewno lekarstwo na tę najgorszą chorobę XXI wieku, jaką jest samotność – powiedział senator Słoń.

Rząd w ramach programu „Senior plus” na wyposażenie klubu seniora przekazał 25 tysięcy złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution