101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Beata Szydło o działaniach rządu w Mostkach

Data publikacji: 09.10.2019 16:59
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
09.10.2019. Mostki. Wizyta Beaty Szydło w Mostkach. Na zdjęciu od lewej Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski Rafał Bochenek  przewodniczący sejmiku małopolskiego Bartłomiej Dorywalski  wicewojewoda świętokrzyski Beata Szydło  europoseł była premier Agnieszka Buras  kandydatka z listy PiS do sejmu Maria Zuba  poseł PiS i Jarosław Rusiecki  senator PiS

09.10.2019. Mostki. Wizyta Beaty Szydło w Mostkach. Na zdjęciu (od lewej): Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Rafał Bochenek - przewodniczący sejmiku małopolskiego, Bartłomiej Dorywalski - wicewojewoda świętokrzyski, Beata Szydło - europoseł, była premier, Agnieszka Buras - kandydatka z listy PiS do sejmu, Maria Zuba - poseł PiS i Jarosław Rusiecki - senator PiS
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wspomnieniem zmarłego byłego ministra środowiska Jana Szyszki rozpoczęło się spotkanie byłej premier Beaty Szydło z mieszkańcami Mostków w gminie Suchedniów.

- Jesteśmy tu po to, aby się rozliczyć z minionych czterech lat. Z programu, który powstał po rozmowach z mieszkańcami Polski - mówiła Beata Szydło.- Warto sięgnąć pamięcią do tego, jak się żyło przed czterema laty i porównać z tym, jak się żyje teraz. Dziś prosimy o zaufanie na kolejne lata - dodała premier Beata Szydło.

Przypomniała, że podczas sprawowania władzy przez poprzednie koalicje rozwijały się duże miasta, a rząd Prawa i Sprawiedliwości przywraca ośrodki zdrowia, kultury czy posterunki policji w małych miejscowościach. W ten sposób przebiega zrównoważony rozwój.

Poseł Maria Zuba z PiS przypomniała, że jeszcze kilka lat temu bezrobocie w powiecie skarżyskim wynosiło 20 procent. Obecnie znacząco spadło, a rodziny w których panuje bieda są nieliczne. Jej zdaniem, to zasługa programów społecznych, takich jak „Rodzina 500 plus” czy „Dobry start”.

- Teraz nie trzeba się zapożyczać, żeby wyprawić dziecko do szkoły. Z programu korzysta około 6 tys. dzieci w powiecie. Odradza się także przemysł, przykładem może być przejęcie przez rząd firmy Marywil. Poprawiła się także infrastruktura drogowa, powstała obwodnica Skarżyska, bezpieczne rondo czy przebudowane drogi - mówiła parlamentarzystka.

Z kolei senator Jarosław Rusiecki podkreślił, że po raz pierwszy w historii Polski tak duże wsparcie jak „Rodzina 500 plus” trafiło do rodzin wiejskich. To równomierny rozwój rodzin miejskich i wiejskich. Parlamentarzysta wspomniał także wsparcie dla kół gospodyń wiejskich, czy ochotniczych straży pożarnych.

- Podczas pierwszego spotkania z wojewodami na roboczej naradzie powiedziała pani, abyśmy byli blisko ludzi - wspominała wojewoda Agata Wojtyszek. - Takie wyjście w teren do ludzi miało miejsce przy każdym kolejnym programie wprowadzanym przez rząd. Dlatego programy społeczne, ale także reforma edukacji przebiegała w województwie świętokrzyskim bardzo sprawnie - podkreślała.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution