101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wyjątkowy prezent dla nauczycieli

Data publikacji: 11.10.2019 19:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.10.2019 Kielce. Dzień Edukacji Narodowej w VI LO imienia Juliusza Słowackiego

11.10.2019 Kielce. Dzień Edukacji Narodowej w VI LO imienia Juliusza Słowackiego
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dzień Edukacji Narodowej już w poniedziałek, ale wyjątkowy koncert z okazji święta nauczycieli odbył się już wczoraj w VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Juliusza Słowackiego w Kielcach.

Nauczyciele oraz uczniowie, w tym absolwenci szkoły, mieli okazję usłyszeć Chór Garnizonowy działający przy Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach oraz szkolny zespół Shaken Organs. Katarzyna Cedro, dyrektor szkoły podkreśla, że młodzi muzycy są wizytówką VI Liceum.

Wiktoria i Katarzyna, wokalistki Shaken Organs mówią, że swoim występem chciały podziękować nauczycielom za ich wysiłek.

- Nasi nauczyciele są z nami bardzo blisko, można powiedzieć, że nauczyciel to taki drugi rodzic - mówi Katarzyna.

- Ani profesor, która prowadzi nasz zespół, przejęła też w pewnym sensie pieczę nade mną - dodaje Wiktoria.

Grająca w zespole na skrzypcach Kinga dodaje, że zespół przygotował bardzo ciekawe i popularne utwory, między innymi z repertuaru zespołu Lemon. Z kolei Wiktor, również wokalista Shaken Organs nie ukrywa, że ogromną atrakcją jest występ razem z Chórem Garnizonowym.

Agata Makowska, nauczycielka i opiekunka zespołu dodaje, że dla młodych artystów taka współpraca muzyczna jest inspirująca. Podobnie uważa jeden z pomysłodawców koncertu, ksiądz Mariusz Rozin, wikariusz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach oraz nauczyciel religii w „Słowaku”.

- Poprosiliśmy o udział młodzież z naszej szkoły, zgłosiło się kilku uczniów. To dla nich też ogromne przeżycie, śpiewanie - jak to mówią - z profesjonalnym chórem. Choć muszę podkreślić, że śpiewanie to nie jest nasz zawód. Mamy w chórze między innymi nauczycieli, mamy synoptyka pogody. Myślę, że kontakt młodzieży z nami będzie dla nich rozwijający - twierdzi ksiądz Mariusz Rozin.

Nad jakością koncertu czuwała Edyta Bobryk, dyrygent Chóru Garnizonowego. Prowadzeni przez nią artyści zaprezentowali utwory z repertuaru m.in. Piotra Rubika i Celine Dion.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution