101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Seniorzy zawładnęli Targami Kielce. Przekonywali, że jesień życia jest piękna

Data publikacji: 12.10.2019 08:09 / Data aktualizacji: 12.10.2019 13:58
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.10.2019. Kielce. Międzynarodowe Targi Seniora

12.10.2019. Kielce. Międzynarodowe Targi Seniora
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kilka tysięcy seniorów, którzy lubią spędzać czas aktywnie i spotykać się z innymi, odwiedziło hale Targów Kielce w ramach obchodów Międzynarodowych Targów Seniora. Można się tu dowiedzieć, jak dbać o zdrowie i urodę oraz ciekawie spędzać czas.

Z seniorami pod hasłem „Dojrzałość ze szczyptą szaleństwa” spotkały się Wiesława Kwiatek i Janina Busk, uczestniczki programu „Sanatorium Miłości”. Nina Busk w rozmowie z Radiem Kielce podkreśliła, że chciała przede wszystkim zachęcić seniorów, żeby cieszyli się każdym dniem.

-  Chcemy, żeby korzystali z życia, cieszyli się i uśmiechali, bo życie jest tak krótkie a tak piękne. Teraz mamy piękną jesień, więc trzeba wychodzić na spacery, kochać się, szanować, być dla siebie dobrym - zachęcała prelegentka.

Wiesława Kwiatek opowiadała też o tym, ile radości i nowych znajomości dał jej udział w telewizyjnym programie.

- Uważałam, że poznam swój charakter, może poznam drugą połówkę na jesień życia, poznam nowych ludzi i doświadczę czegoś nowego. To było fantastyczne przeżycie. Dlatego mówię ludziom: wyjdźcie na ulice, nie siedźcie w domu! Ja po śmierci męża, żeby się nie załamać i nie popaść w depresję, postanowiłam wyjść z domu i działać. Działam do tej pory. Poza tym występ w Kielcach był dla mnie ogromnym przeżyciem, bo z tego regionu pochodzili moi rodzice - mówiła uczestniczka „Sanatorium Miłości”.

Spotkanie pod hasłem „W seniorach jest siła!” poprowadziła z kolei Teresa Lipowska, gwiazda serialu „M jak Miłość”.

Przez cały dzień seniorzy mogą też odwiedzać liczne stoiska. Ofertę prezentują m.in. uzdrowiska, hotele i  biura podróży. Dzięki świętokrzyskiej policji można się też dowiedzieć,  jak ochronić się przed oszustami i dbać o swoje bezpieczeństwo.

Dużym zainteresowaniem pań cieszą się porady kosmetyczne i warsztaty makijażu. Konsultantka Mary Kay Anna Małecka-Tablica przyznała, że wiele pań korzysta dziś z porad szczególnie związanych z makijażem. Panie pytają np. jak dobrać podkład do cery i jak dbać o trwałość cieni na powiekach. Pani Jadwiga, która skorzystała z możliwości wykonania zabiegu na dłonie i makijażu przyznała, że sama nie maluje się często, ale możliwość oddania się w ręce profesjonalisty sprawiła jej dużą przyjemność.

Wielu seniorów podkreślało, że targi skierowane specjalnie do nich pozwoliły na ciekawe spędzenie czasu. Pani Krystyna z Domaszowic odwiedziła m.in. stoiska uzdrowisk, żeby poznać ich ofertę dla seniorów. Przyznała, że dzisiejszy przyjazd do Kielc i był dla niej okazją, żeby móc ładnie się ubrać, umalować i wyjść do ludzi, żeby zintegrować się z innymi seniorami, zamiast jak zwykle gotować obiad w domu.

Targi zakończy międzypokoleniowa potańcówka, którą poprowadzi znana seniorka DJ Wika. Taneczna zabawa rozpocznie się o godz. 16.30.

Międzynarodowe Targi Seniora są elementem trzydniowego festiwalu „Kielce Seniorom”. Inicjatywa kieleckiego ratusza ma na celu integrację i aktywizację osób starszych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution