101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

KTM Novi Korona Kielce zgarnął wszystko

Data publikacji: 13.10.2019 19:57
Autor: Kamil Król / Kategoria: Sport
Komentarze
13.10.2019. Dębska Wola. Damian Musiał  KTM Novi Korona Kielce  zwycięzca klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro i zdobywca złotego medalu w klasie E1

13.10.2019. Dębska Wola. Damian Musiał – KTM Novi Korona Kielce – zwycięzca klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro i zdobywca złotego medalu w klasie E-1
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Grad medali zdobyli zawodnicy KTM Novi Korona Kielce podczas rozegranych w sobotę i niedzielę na Torze Motocrossowym w Dębskiej Woli finałowych rund mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw zwyciężył Damian Musiał, przed Rafałem Bracikiem i Aleksandrem Bracikiem. W klasie E-1 wygrał Damian Musiał przed Aleksandrem Bracikiem. W klasie E2/E-3 na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Bracik, a w klasie Junior złoty medal wywalczył Jakub Wesołowski. Z kolei w klasie Master trzecie miejsce zajął Robert Frydrych.

Damian Musiał powiedział, że o jego zwycięstwie zadecydowały dwie ostatnie rundy.

- W klasie E-1 było bardzo ciasno w czasach i punktach, różnica wynosiła 1-2 punkty. Miałem dobre dwa dni, od samego początku dobrze mi się jechało, co pozwoliło mi wygrać. Jest to mój największy sukces w karierze - zaznaczył zawodnik.

Zawiedziony po zawodach w Dębskiej Woli był Rafał Bracik, który przed finałowymi rundami prowadził w klasyfikacji generalnej.

- Pozostało rozczarowanie i niedosyt. Liczyłem na to, że zdobędę tę podwójną koronę, o której zawsze marzyłem. Niestety, ostatnie zawody nie poszły po mojej myśli, w klasyfikacji generalnej dwukrotnie zająłem 5. miejsce i spadłem na drugą lokatę. Nie udało obronić się tytułu, nie mogłem znaleźć swojego rytmu jazdy, takiego jak zawsze jeżdżę. Może w przyszłym roku, po solidnie przepracowanej zimie, uda mi się z powrotem walczyć o najwyższy stopień podium - zapowiada Rafał Bracik.

Aleksander Bracik przyznaje, że na sukces w mistrzostwach Polski ciężko pracował przez cały sezon.

- Rywalizowaliśmy z Damianem Musiałem, do końca ważyły się losy mistrza Polski. Mnie się nie udało, ale jestem zadowolony. W niedzielę Damian już na pierwszej próbie mocno nam odskoczył, próbowałem go gonić, ale różnica była już zbyt duża. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to mój bardzo duży sukces - podkreślił Aleksander Bracik.

Dodajmy, że w klasyfikacji klubowej zwyciężył zespół KTM Nowi Korona Kielce z łączną ilością 944 punktów. Na drugim miejscu uplasował się BKM Bielsko-Biała – 682,5 punktu, a na trzecim HAVI Racing Team – 514,5 punktu.

Patronem medialnym zawodów w Dębskiej Woli było Polskie Radio Kielce.

13.10.2019. Dębska Wola. Na zdjęciu (od lewej): Aleksander Bracik – wicemistrz Polski w klasie E-1 i brązowy medalista Polski w klasyfikacji generalnej i Rafał Bracik – mistrz Polski w klasie E-2/E-3 i srebrny medalista w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduroFot. Kamil Król / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution