101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W gminie Pacanów powstaną wielkie farmy fotowoltaiczne

Data publikacji: 14.10.2019 13:21
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.10.2019 Sroczów. Miejsce gdzie mają powstać kolejne panele fotowoltaiczne w Sroczkowie w gminie Pacanów

14.10.2019 Sroczów. Miejsce, gdzie mają powstać kolejne panele fotowoltaiczne w Sroczkowie w gminie Pacanów
Fot. UMiG Pacanów

We wsi Sroczków w gminie Pacanów powstaje farma fotowoltaiczna. Inwestycja zlokalizowana jest przy drodze powiatowej Pacanów-Oleśnica. Wszystko wskazuje na, że gmina Pacanów w najbliższym czasie może stać się prawdziwym zagłębiem odnawialnych źródeł energii w województwie świętokrzyskim.

Jak informuje Wiesław Skop - burmistrz Pacanowa elektrownie powstają na obszarze czterech hektarów i będą miały moc do 1 MW. Inwestorem przedsięwzięcia jest konsorcjum firm z Krakowa.

Burmistrz cieszy się, że inwestycja nie budzi większych protestów. W gminie są bardzo słabe grunty V klasy dlatego można je wykorzystać pod tego typu inwestycje. Pozwolą na stały, przyzwoity dochód rolnikom za ich dzierżawę.

- Co istotne, w takim przypadku nie potrzebna jest skomplikowana procedura zmiany przeznaczenia gruntów. To chyba najlepsze wykorzystanie ziem, które nie przynoszą korzyści - zaznacza burmistrz.

Jak dodaje, w najbliższych latach ma powstać kilkanaście takich obiektów. W starostwie powiatowym w Busku-Zdroju wydano już warunki zabudowy dla 10 kolejnych firm. Ponadto kilka już otrzymało pozwolenia na budowę.

- To bardzo dynamiczny projekt. Jedne inwestycje, powodują że także inni chcą pójść ich śladem. Farmy paneli fotowoltaicznych powstaną także miedzy innymi w miejscowościach: Słupia Pacanowska, Rataje Karskie, Żabiec, Książnice i Karsy.

14.10.2019 Sroczów. Panele fotowoltaiczne w Sroczkowie w gminie PacanówFot. UMiG Pacanów

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution