101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kieleccy nauczyciele nagrodzeni za swoją pracę

Data publikacji: 14.10.2019 15:33
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 14.10.2019. Kieleckie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Medal wręcza Agata Wojtyszek  wojewoda świętokrzyski

Kielce. 14.10.2019. Kieleckie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Medal wręcza Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Blisko 100 nauczycieli z Kielc otrzymało nagrody prezydenta miasta. Podczas uroczystości, które odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych przy ulicy Wojewódzkiej wręczono również medale za długoletnią służbę.

Wśród wyróżnionych był Sylwester Ozga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 na Ślichowicach. Jak mówi, w każdym zawodzie, również nauczycielskim ważne jest docenienie najbardziej zaangażowanych osób.

- Praca nauczyciela nie jest łatwa, z roku na rok mamy wrażenie, że staje się trudniejsza.  Oczywiście nauczyciele starają się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, ale w dzisiejszych czasach nie tylko w przypadku nauczycieli, ale i innych zawodów brakuje jakiejś nagrody za włożony wysiłek - twierdzi dyrektor SP nr 25. Sylwester Ozga ma nadzieję, że w przyszłości nauczyciele znów będą uznawani przez młodych ludzi za mentorów.

Monika Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Kielcach nie ukrywa, że oprócz tradycyjnych lekcji, dobry nauczyciel powinien być zaangażowany również w inne aktywności.

- Pracuję jako nauczyciel od 23 lat, uczę informatyki, plastyki i techniki. Ale też prowadzę turnieje dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Przeprowadzam na przykład egzamin na kartę rowerową. Przychodzą dzieciaczki nawet spoza naszej szkoły. I właśnie dlatego mam zaszczyt tutaj być - mówi Monika Nowak.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc podkreśla, że chce podziękować nauczycielom za ich zaangażowanie.

- To był trudny rok, rok reformy. Za nami strajki nauczycieli i podwójny rocznik pierwszoklasistów w szkołach średnich, ale dzięki współpracy, właśnie z nauczycielami i dyrektorami, dla żadnego ucznia nie zabrakło miejsca w naszych placówkach - twierdzi prezydent Kielc. Jak podkreśla  kieleccy nauczyciele udowadniają, że kochają pracę z dziećmi i bardzo angażują się w przekazywanie im wiedzy.

Nagrody przyznane przez prezydenta wahają się od 3 do 5 tys. zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution