101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poprawi się infrastruktura drogowa w gminie Dwikozy

Data publikacji: 19.10.2019 08:19
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Około 9 kilometrów dróg asfaltowych powstanie w tym roku w gminie Dwikozy. Jak poinformował wójt Marek Łukaszek, jedna z dróg wybudowana będzie na odcinku Romanówka - Garbów, gdzie do tej pory nie było nawierzchni asfaltowej.

- Wyglądało to fatalnie, takie błotniste miejsce. Sypaliśmy tam tłuczeń, który był wgniatany w podłoże, a teraz będzie nawierzchnia, która posłuży na długie lata - stwierdził wójt Łukaszek. 

W gminie Dwikozy asfaltowe drogi będą budowane również na odcinku Nowe Kichary - Charule, w wąwozie znajdującym się w Górach Wysokich, w Dwikozach na ul. Nadwiślańskiej, w Gerlachowie na ul. Pogodnej, w Winiarach w kierunku na Kogutki i w Czerminie Kolonii jadąc w stronę Winiarek.

Jak zaznaczył wójt, potrzeb z zakresu inwestycji drogowych jest bardzo dużo, ponieważ gmina ma 300 kilometrów własnych dróg, z czego niespełna połowa jest wyasfaltowana.

- Działki są rozdrobnione, do każdej trzeba dojechać i dlatego tych dróg jest tak dużo. Gdy zrobimy w tym roku 9 nowych odcinków, to będzie jakiś postęp - stwierdził Marek Łukaszek. 

Wszystkie inwestycje realizowane są przy udziale rządowej dotacji wynoszącej 80 proc. wartości inwestycji.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution