101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marzena Okła-Drewnowicz: utrzymaliśmy liczbę mandatów [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 21.10.2019 08:02 / Data aktualizacji: 21.10.2019 08:41
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Marzena OkłaDrewnowicz poseł Koalicji Obywatelskiej

Marzena Okła-Drewnowicz, poseł Koalicji Obywatelskiej
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Naszym sukcesem jest to, że utrzymaliśmy liczbę mandatów i ponownie znalazłam się w parlamencie, gdzie będę mogła realizować swoje propozycje związane m.in z programem Polska seniora - powiedziała posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła-Drewnowicz.

Przypomnijmy w ostatnich wyborach Koalicja Obywatelska uzyskała w naszym regionie 3 mandaty. Jak dodała posłanka, w sumie partie opozycyjne zdobyły o 900 tys. głosów więcej niż Prawo i Sprawiedliwość i gdyby nie metoda liczenia głosów, która preferuje ugrupowania, które uzyskały największe poparcie, Prawo i Sprawiedliwość nie byłoby zwycięzcą.

Posłanka pytana czy Koalicja Obywatelska nadal będzie totalną opozycją dla rządu krytykującą wszystkie programy i podejmowane decyzje stwierdziła, że partia musi być w totalnej opozycji, gdy zdaniem jej działaczy w Polsce łamane są zasady demokracji. Jednocześnie, jak stwierdziła, jej praca w sejmowych komisjach była bardzo merytoryczna. Zajmując się sprawami socjalnymi wskazywała, że program 500 plus powinien obejmować także rodziny z jednym dzieckiem, a rodzice, którzy wychowali czworo dzieci powinni mieć prawo do emerytury. Jak się potem okazało te uwagi zostały zawarte w rządowych programach.

Marzena Okła-Drewnowicz nadal zamierza pracować nad programami dla seniorów, ponieważ, jak zauważyła, nasze społeczeństwo jest coraz starsze i trzeba opracować różne rodzaje działań rozwiązujących problemy tej grupy.

Posłanka nie chciała natomiast komentować nazwisk potencjalnych kandydatów, którzy będą reprezentować Koalicję Obywatelską w wyborach prezydenckich.

- Nie mam wiedzy i prawa odnosić się do kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej czy Donalda Tuska. Na razie za wcześnie na spekulacje na ten temat. Decyzja kto zostanie kandydatem zapadnie do końca roku - stwierdziła posłanka.

 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution