101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Senatorowie czekają już tylko na zaprzysiężenie [SYLWETKI]

Data publikacji: 25.10.2019 11:00
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.10.2019. Warszawa. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na senatora. Na zdjęciu od lewej Jarosław Rusiecki Krzysztof Słoń i Jacek Włosowicz  PiS

25.10.2019. Warszawa. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na senatora. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Rusiecki, Krzysztof Słoń i Jacek Włosowicz - PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Senatorowie wybrani w październikowych wyborach odebrali zaświadczenia o zdobyciu mandatu w X kadencji Senatu. Dokumenty z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wiesława Kozielewicza odebrali także parlamentarzyści reprezentujący województwo świętokrzyskie.

Zdaniem senatora Jarosława Rusieckiego z Prawa i Sprawiedliwości, momentowi wręczenia potwierdzenia wyboru zawsze towarzyszą emocje. Jak zaznaczył, pracy senatorów przyświeca motto „dobro obywateli najwyższym prawem".

- Wręczenie zaświadczeń o wyborze to także moment, w którym myślimy o przyszłości, jaka będzie nadchodząca kadencja, w której czeka nas wiele wyzwań. Moje cele jakie sobie stawiam to pracowitość, systematyczność i skuteczność w działaniu, tak aby ziemia świętokrzyska mogła się dalej rozwijać. Wierzę w to, że w kolejnej kadencji Senat pozostanie izbą refleksji, zadumy i wyciągania wniosków - mówi Jarosław Rusiecki.

Senator Jacek Włosowicz z klubu PiS stwierdził, że możliwość udziału w uroczystości jest efektem wysokiego poparcia i zaufania, którym 13 października obdarzyli go wyborcy.

- To bardzo duże zobowiązanie, aby zrealizować to, co wspólnie jako Zjednoczona Prawica zaplanowaliśmy dla Polski i Polaków. Przez ostatnie cztery lata pokazaliśmy, że nie obiecujemy, ale planujemy i później skutecznie realizujemy swoje pomysły. Mam nadzieję, że kolejne cztery lata również będą takim okresem, kiedy zarówno mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, jak i całego kraju będą mogli korzystać z dobrych owoców naszej pracy - zaznacza.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości z Kielc i powiatu kieleckiego stwierdził, że mimo iż po raz trzeci odbiera zaświadczenie o wyborze, za każdym razem odczuwa radość, dumę i wdzięczność wobec wyborców za okazane zaufanie. Jak stwierdził parlamentarzysta, piątkowa uroczystość to także wielki dzień dla polskiej demokracji i polskiej państwowości,

- Jak podkreślał przewodniczący PKW w Polsce Senat jest wtedy, kiedy Polska jest wolna, to właśnie izba wyższa świadczy o naszej niepodległości. Będzie to specyficzna i wyjątkowa kadencja, ponieważ w jej  trakcie będziemy obchodzić stulecie pierwszego po odzyskaniu niepodległości posiedzenia Senatu z 1922 roku. Mam nadzieję, że będzie to dobra kadencja, która przysporzy Rzeczpospolitej i jej obywatelom pożytku, dobrobytu i będzie czuwała nad stanowieniem dobrego prawa - mówi senator.

W Senacie X kadencji najwięcej senatorów - 48 będzie miał klub PiS. 43 będzie reprezentowało Koalicję Obywatelską, 3 - PSL, a 2 będzie miało SLD. W Senacie zasiądzie także 4 senatorów niezależnych, startujących z własnych komitetów wyborczych. Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji odbędzie się 12 listopada.

KRZYSZTOF SŁOŃ - Prawo i Sprawiedliwość

DATA I MIEJSCE URODZENIA: 12 października 1964 roku, Kielce
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Kielce
WYKSZTAŁCENIE: wyższe
UKOŃCZONA SZKOŁA: Politechnika Świętokrzyska - absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego; studia podyplomowe dla nauczycieli informatyki w szkołach oraz w zakresie organizacji pomocy społecznej
STAN CYWILNY: żonaty
DZIECI: czworo
KONTAKT: Biuro senatorskie Krzysztofa Słonia, Al. IX Wieków Kielc 2a, lok.7, 25-516 Kielce, tel. 41 343 39 25, e-mail: kslon@op.pl, www.krzysztof-slon.pl
W latach 1991-2007 kierownik domu pomocy społecznej w Kielcach. Następnie, do 2011 r., dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach. Związany z Ruchem Światło-Życie oraz Świętokrzyskim Stowarzyszeniem „Niepełnosprawni Plus”. Radny miasta Kielce (1998-2010, przewodniczący rady w latach 2006-2010), radny sejmiku województwa świętokrzyskiego (2010-2011). Członek partii Prawo i Sprawiedliwość od 2002 r., członek zarządu okręgu świętokrzyskiego partii. Senator od 2011 r. (VIII-IX kadencja), pracował w komisjach: regulaminowej, etyki i spraw senatorskich (wiceprzewodniczący); samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Obecnie ponownie jest wiceprzewodniczącym komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich oraz członkiem komisji rodziny, polityki senioralnej i społecznej. W latach 80. był animatorem Ruchu Światło-Życie, od 1985 jest również zaangażowany w działalność organizacji kościelnych oraz pozarządowych wyspecjalizowanych w pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (2004) i Srebrnym Krzyżem Zasługi (2008)

JAROSŁAW RUSIECKI - Prawo i Sprawiedliwość

DATA I MIEJSCE URODZENIA: 20 lipca 1961 roku, Nieskurzów Stary, gmina Baćkowice
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: Ostrowiec Świętokrzyski
WYKSZTAŁCENIE: wyższe
UKOŃCZONA SZKOŁA: Katolicki Uniwersytet Lubelski - Wydział Nauk Społecznych, socjolog, w latach 1997-2001 odbył studia doktoranckie na tym wydziale
STAN CYWILNY: żonaty
DZIECI: -
KONTAKT: Biuro senatorskie, Al. Jana Pawła II 65 e, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. tel. 41 263 41 11, e-mail: biurorusiecki@tlen.pl
Polityk, socjolog, samorządowiec. Senator IX kadencji, w której sprawował funkcję przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej, pracował również w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Senator VIII kadencji (od 2014 roku), wcześniej poseł na Sejm V, VI, VII kadencji (do 2014 roku). W latach 2006-2010 zasiadał w Radzie Programowej TVP. Radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i wiceprzewodniczący RM w latach 1998-2002, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego, przewodniczący klubu radnych PiS (2002-2005).
Nauczyciel akademicki socjologii w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej(1999-2005). Asystent prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w latach 1990-1994, potem pracował w poradnictwie zawodowym w Rejonowym Urzędzie Pracy.
W latach osiemdziesiątych związany z opozycją demokratyczną, kolporter, organizator oprawy recytatorskiej w czasie Mszy Świętych za Ojczyznę w kościele pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Św. Działał w mieście w Komitecie Obywatelskim „Solidarność”.
Pasjonuje się turystyką górską, historią oręż polskiego oraz partyzanckimi ruchami patriotycznymi na terenie Gór Świętokrzyskich.
W Prawie i Sprawiedliwość od założenia partii w 2001 roku. Od początku zasiada w Radzie Politycznej PiS oraz Świętokrzyskim Zarządzie Okręgowym PiS.

JACEK WŁOSOWICZ - Prawo i Sprawiedliwość

DATA I MIEJSCE URODZENIA: 25 stycznia 1966 roku, Skalbmierz
MIEJSCE ZAMIESZKANIA: -
WYKSZTAŁCENIE: wyższe
UKOŃCZONA SZKOŁA: Politechnika Krakowska - absolwent Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej, Akademia Ekonomiczna w Krakowie - absolwent Wydziału Ekonomii
STAN CYWILNY: żonaty
DZIECI: dwoje
KONTAKT: Biuro senatorskie Jacka Włosowicza, ul. Warszawska 29/3, 25-518 Kielce, tel. 799 261 099, e-mail: jacek@wlosowicz.pl
Polityk, samorządowiec, senator VI, IX i X kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. W latach 1995-2005 prowadził własną firmę doradczą w Kielcach. Od 2002 do 2005 roku zasiadał w kieleckiej radzie miasta. W 2005 roku uzyskał mandat senatorski w okręgu kieleckim (z listy Prawa i Sprawiedliwości). W 2009 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał mandat deputowanego startując z listy PiS. W styczniu 2012 roku został sekretarzem tymczasowego zarządu Solidarnej Polski, a na kongresie założycielskim partii w marcu objął funkcję jej skarbnika.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution