101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

UJK z kolejnymi nowościami

Data publikacji: 28.10.2019 15:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 28.10.2019. Budynek Wydziału Prawa i Nauk

Kielce. 28.10.2019. Budynek Wydziału Prawa i Nauk
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolejną dużą rozbudowę planuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Największe zmiany czekają Wydział Prawa i Nauk Społecznych. Profesor Jacek Semaniak, rektor uczelni mówi, że wyburzony zostanie budynek obecnego Instytutu Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa, a na jego miejscu powstanie nowoczesny gmach z parkingiem.

- To będzie obiekt o powierzchni około 3 tysięcy metrów kwadratowych, trzykondygnacyjny podobnie jak pobliskie Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu. W budynku znajdą się między innymi dwie aule, sala konferencyjna stuosobowa z możliwością podziału na dwie części - mówi rektor.

W budynku planowana jest też replika sali sądowej, gdzie studenci prawa będą praktycznie ćwiczyli udział w rozprawach.

W ciągu najbliższych tygodni UJK ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji nowego budynku. Sama budowa ma się zacząć w pierwszej połowie przyszłego roku. Uczelnia chce ją sfinansować, sprzedając obligacje Skarbu Państwa warte 30 milionów złotych. Profesor Jacek Semaniak dodaje, że uniwersytet będzie chciał również dostać dodatkowe dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia złożyła dwie aplikacje inwestycyjne. Druga dotyczy przebudowy obecnego Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. To najstarszy budynek kampusu. Rektor podkreśla, że w planach jest kompleksowy remont obiektu.

- Chcemy wymienić instalacje między innymi kanalizacyjne, wodociągowe, ale też dostosować wnętrze budynku do obecnych standardów. Budowa obiektu rozpoczęła się jeszcze w latach 70., ale później została zamrożona i przez długi czas stał i straszył pustymi oczodołami okien - tłumaczy rektor.

Po modernizacji, która najpewniej zacznie się w przyszłym roku, budynek Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, bo taką nazwę ma nosić od 1 listopada, będzie wyglądem nawiązywał do pozostałych, nowoczesnych gmachów kampusu. Uczelnia szacuje koszt tej inwestycji na 40 milionów złotych.

W przyszłym roku zakończy się trwająca obecnie rozbudowa Collegium Medicum przy ulicy Radiowej. Do użytku zostanie oddany nowy budynek wydziału, poza tym zakończy się modernizacja gmachu przy Alei IX Wieków Kielc, który obecnie jest podwyższany o dodatkową kondygnację.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution