101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozkład jazdy MPK można sprawdzić na ekranie telefonu

Data publikacji: 09.01.2013 14:27
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Kielcach mogą korzystać z przeznaczonego na telefony komórkowe, systemu informacji. Aplikacja myBus online zawiera rozkłady jazdy kieleckiego MPK.

Na ekranie telefonu wyświetlane są też najbliższe odjazdy z wybranego przystanku. Dane pochodzą z systemu śledzenia pojazdów przez satelity GPS. Dodatkowo, mając dostęp do Internetu, pasażer uzyska dokładną godzinę pojawienia się autobusu na konkretnym przystanku. W takim przypadku, aplikacja uwzględni opóźnienia w kursowaniu.
    Barbara Damian, zastępca dyrektora ZTM w Kielcach, informuje, że aplikację można pobrać za darmo z Internetu. Podkreśla, że program jest sporym ułatwieniem dla pasażerów, bo na razie nie na wszystkich przystankach autobusowych są elektroniczne tablice informacyjne.
    Aplikację myBus online można zainstalować w telefonach z systemem Android. Możliwość korzystania z niej, zyskają wkrótce również posiadacze telefonów z oprogramowaniem Windows Mobile i iOS. Posiadacze iPhone'ów mogą natomiast korzystać z programu Scheduler Poland, który działa identycznie, jak udostępniona przez ZTM aplikacja.
    Barbara Damian dodaje, że wdrożenie aplikacji odbyło się bez żadnych kosztów. Jest ona bowiem częścią istniejącego już systemu informacji pasażerskiej.

Robert Felczak

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution