101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mieszkańcy Wolicy doczekają się nowej przychodni zdrowia

Data publikacji: 05.11.2019 13:45
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
05.11.2019. Wolica. Przychodnia

05.11.2019. Wolica. Przychodnia
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Nowy ośrodek zdrowia powstanie w Wolicy, w gminie Chęciny. Budynek, w którym obecnie mieści się filia chęcińskiego Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej ma już ponad sto lat i jest niefunkcjonalnym obiektem - informuje Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

05.11.2019. Wolica. PrzychodniaFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Także lokalizacja obecnej przychodni nie jest najlepsza, ponieważ znajduje się przy ruchliwej drodze, a nie ma tam parkingu. Dlatego od kilku lat pracowaliśmy nad tym, by zaprojektować zupełnie nowy obiekt. Na ten cel dokupiliśmy część działki w pobliżu Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicy. Przy tych budynkach jest także parking, doprowadzone zostały również media, czyli woda i prąd - mówi Robert Jaworski.

Gmina uzyskała już pozwolenie na budowę, gotowa jest także dokumentacja inwestycji. Jak dodaje Robert Jaworski, budynek przychodni będzie parterowy, przystosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wolica. Wizualizacja przychodniFot. Urząd Miasta i Gminy Chęciny

- Powstanie nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku. Obsługiwał będzie znaczną część naszej gminy, miejscowości takie jak: Wolica, Tokarnia, Ostrów, Wymysłów, Wojkowiec, Sielce i Łukowa. Oczywiście działka, na której powstanie przychodnia zostanie odpowiednio zagospodarowana. Pojawią się tam elementy małej architektury, a także zieleń - dodał burmistrz Jaworski.

Budowa budynku na potrzeby nowej przychodni w Wolicy ma się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch lat. Inwestycja będzie kosztować 4 mln 300 tys. zł.

Wolica. Wizualizacja przychodniFot. Urząd Miasta i Gminy Chęciny

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution