101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gęsia Wólka atrakcyjna dla przedsiębiorców

Data publikacji: 05.11.2019 14:08
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Sandomierz. Tereny przemysłowe na tzw. Gęsiej Wólce

Sandomierz. Tereny przemysłowe na tzw. Gęsiej Wólce
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Są chętni na tereny przemysłowe w Sandomierzu, na tzw. Gęsiej Wólce. Grunty, które od 30 lat stały odłogiem, zostaną wydzierżawione na 25 lat. Burmistrz Marcin Marzec uważa, że dzierżawa jest szansą na dochody do budżetu miasta. To ważne, ponieważ w przyszłym roku planowane są istotne inwestycje, na które potrzebne będą miejskie pieniądze.

Burmistrz zaznaczył, że tereny na tzw. Gęsiej Wólce stały się atrakcyjne, ponieważ podwyższono i wzmocniono wały przeciwpowodziowe w prawobrzeżnej części miasta, co poprawia bezpieczeństwo tego obszaru.

Pod dzierżawę pójdzie prawie 20 hektarów gruntów. Połowa będzie przeznaczona na cele przemysłowe, a druga część na budowę farmy fotowoltaicznej. Radny Krzysztof Szatan z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że budowa farmy w tym miejscu nie jest dobrym pomysłem, ponieważ będzie ona zbyt blisko ludzkich zabudowań. Fotowoltaika zajmie około 10 hektarów i będzie wytwarzać potężną moc, co przyniesie efekt akustyczny uciążliwy dla mieszkańców. - Wiem, że planują oni protesty w tej sprawie - dodał Krzysztof Szatan.

Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Czerwiec twierdzi, że na razie trudno jest dokonywać oceny, czy decyzja o dzierżawie terenów przemysłowych jest słuszna. To się okaże za kilka lat. Niewątpliwie plusem jest to, że po wielu latach te tereny porastające krzakami i zaśmiecane będą wykorzystane pod działalność gospodarczą. - Zyskają na tym nie tylko prywatni przedsiębiorcy, ale i budżet miasta. Ponadto mieszkańcy znajdą miejsca pracy - dodał przewodniczący.

Na wydzierżawienie terenów gospodarczych na tzw. Gęsiej Wólce zgodzili się na ostatniej sesji miejscy radni.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution